Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В Ізмаїлі медиків та не медиків навчають фахівці Міжнародного медичного корпусу

08 Квітня 2023 12:00
Тетяна Терзі
В Ізмаїлі медиків та не медиків навчають фахівці Міжнародного медичного корпусу

В Ізмаїльському готелі «Бессарабія» пройшов черговий тренінг для немедичних працівників, під час якого представники різних професій навчалися накладати турнікети, зупиняти кровотечу, обробляти рану.

Навчання проводиться за програмою, розробленою фахівцями Гарвардської гуманітарної ініціативи. Викладає команда Міжнародного медичного корпусу, що складається з 36 осіб – міжнародних та українських інструкторів, волонтерів, експертів та перекладачів.

Протягом дня заняття проводяться для двох груп, кожна з яких складається із 40 осіб. Стати учасником тренінгу може будь-хто охочий, проте попередньо йому необхідно пройти тестування, яке визначить рівень наявних знань. Навчання безкоштовне, після закінчення занять учасникам видають сертифікат про проходження курсу «Зупинка кровотечі», а також вони отримують набір, в якому є все необхідне для проведення маніпуляцій по зупинці крові.

Тренінг складається з теоретичної та практичної частин. Теорію викладає київський фахівець Мирослав Мардаревич. Лектор говорить коротко і по суті, ділиться зі слухачами масою важливої та корисної інформації. Так, говорячи про турнікети, він повідомив, що далеко не все, що називають цим словом, насправді здатне зупинити кровотечу. Ця тема сьогодні дуже актуальна на фронті, де неякісне пристосування може коштувати пораненому життя. Мирослав Григорович розповів, як треба чинити у випадках, коли якісного турнікета немає під рукою.

У другій частині тренінгу учасників поділили на 4 команди, із кожною працював окремий тренер. Спочатку він пояснював та показував на муляжах, як працювати з раною, а потім тренувалися і учні.

Такі ж самі тренінги пройшли минулого тижня також у готелі «Бессарабія», а цього тижня – у медичному та агротехнічному фаховому коледжах. Крім цього, тренери Міжнародного медичного корпусу проводили заняття і для медичних працівників. Це були курси “Розширена підтримка життя при травмі”, “Догоспітальна підтримка життя при травмі”, “Хімічні, радіаційні та ядерні поразки”, “Реагування при масових ураженнях”. Усі тренери є інструкторами Гарвардської гуманітарної ініціативи, вони пройшли відповідне навчання та відбір.

Міжнародний медичний корпус працює в Україні з 2014 року, з початком повномасштабної війни він розширив свою присутність та збільшив обсяги допомоги. З серпня минулого року експерти ММК проводять сім різних тренінгів у кількох областях України. Серед викладачів – міжнародні та українські фахівці з педіатрії, медсестри, парамедики, лікарі, які спеціалізуються на роботі з травмою, з хімічними, біологічними та радіаційними ураженнями, та багато інших.

Альона Колеснік

Поділитись
Зараз читають