Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В АРЦИЗІ ПАМ’ЯТНИКИ МАРКСУ ВИДАВАЛИ ЗА ХРИСТО БОТЕВА ТА НІМЕЦЬКОГО ВЧЕНОГО

18 Лютого 2021 09:40
Тетяна Терзі
В АРЦИЗІ ПАМ’ЯТНИКИ МАРКСУ ВИДАВАЛИ ЗА ХРИСТО БОТЕВА ТА НІМЕЦЬКОГО ВЧЕНОГО

Одеська обласна державна адміністрація звернулася до Арцизької міської громади Болградського району з вимогою демонтувати пам’ятники Карлу Марксу, розташовані на їхній території.

Відповідний документ надіслав Суспільному керівник громадської організації “Декомунізація. Україна” Вадим Поздняков.


Відповідь надійшла після звернення Позднякова на урядову гарячу лінії. Перша заступниця голови ОДА Анастасія Бондар запевнила, що адміністрація звернулася до Арцизької міської громади з вимогою демонтувати пам’ятники Марксу в місті Арциз та селищі Холмське.


Нагадаємо, раніше Вадим Поздняков розповів Суспільному про ймовірно останні пам’ятники Марксу в регіоні. За його словами, у 2016 місцева влада селища Холмське “зхитрували” і розмістила на постаменті з Марксом табличку з іменем Христо Ботева. Однак сам пам’ятник не зазнав жодних змін, запевнив Поздняков.


У 2017 році табличку з іменем національного героя Болгарії прибрали. Утім пам’ятник демонтувати знову відмовилися, попри роз’яснення від Українського інституту національної пам’яті.


Натомість на пам’ятник Карлу Марксу в Арцизі у 2016 почепили табличку, якою вирішили “вшанувати його як вченого”. Також місцеві мешканці наголошували, що місто заснували німецькі переселенці, а Маркс — з Німеччини, розповів голова ГО “Декомунізація. Україна”.
Питання про демонтаж пам’ятника, за словами Позднякова, неодноразово виносили на сесію міської ради Арцизу. Утім голосування щоразу провалювали.

Нещодавно пам’ятник Леніну був демонтований в с.Калчево.

Поділитись
Зараз читають