Делегації України, Росії, Туреччини та ООН на переговорах у Стамбулі 13 липня узгодили ключові аспекти плану щодо експорту українського зерна через Чорне море. Про це пише видання The Wall Street Journal з посиланням на джерела серед представників Туреччини та ООН.

Джерело

Згідно з досягнутою широкою угодою, зерно може відправлятися з трьох українських портів у конвоях у супроводі українських суден, зазначає видання. Йдеться також про припинення вогню для захисту суден у географічних межах і часткове розмінування акваторії Чорного моря, повідомило джерело, знайоме з перебігом переговорів.

Військово-морські сили Туреччини перевірятимуть порожні кораблі, які прибуватимуть до українських портів, пише видання. Оскільки Росія висловила занепокоєння, що ці судна можуть використовуватися для транспортування західної зброї до України. ООН створить командно-контрольний центр у Стамбулі для моніторингу рівня загрози для суден.

Залишається узгодити технічні деталі, зокрема те, як будуть розміновані українські порти, повідомило джерело, знайоме з ходом переговорів.

В ООН і ОПУ поки не коментують цю інформацію.