Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Рік тому українські захисники звільнили Херсон від російських окупантів: цікаві факти від Офісу генпрокурора

11 Листопада 2023 12:19
Ганна Ковальова
Рік тому українські захисники звільнили Херсон від російських окупантів: цікаві факти від Офісу генпрокурора

11.11.22 – цей день викарбувався в памʼяті кожного українця на все життя, адже саме тоді всі телеграм-канали та інші засоби масової інформації “розлетілися” повідомленнями – Херсон НАШ, Херсон – це Україна. Рівно рік тому українські захисники вигнали з правобережної Херсонщини російських окупантів і звільнили місто обласного значення, яке росіяни захопили в перший тиждень повномасштабного вторгнення.

За цей час прокуратура зафіксувала понад 18 тисяч кримінальних правопорушень проти миру, безпеки людства та міжнародного порядку. Про це в Telegram повідомив Офіс генпрокурора.

За даними прокуратури за вчинення цих злочинів 62 людини отримали підозру, 53 справи розглядається у суді, трьом особам винесли вироки.

Також 27 особам повідомили про підозру в облаштуванні катівень та викраденні людей. Стосовно 23 — обвинувальні акти направлені до суду.

“На деокупованій території області виявили 11 катівень. Найбільші дві – у Херсоні”, – йдеться у повідомленні.

Окрім цього прокурори зафіксували 77 фактів сексуального насильства. За ними підозру отримали дев’ять військовослужбовців РФ, справи восьми — вже у суді.

“Також зафіксовані випадки викрадення та зникнення понад 1,5 тисячі громадян. Щонайменше 753 людини ще незаконно утримуються окупантами” – повідомили в Офісі генпрокурора.

Поділитись
Зараз читають