Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Памʼяті тих, кого вбила Росія: Сирбу Дмитро 

31 Липня 2023 09:00
Лілія Биковська
Памʼяті тих, кого вбила Росія: Сирбу Дмитро 

Щоранку о 09:00 в Україні оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання. Кожен ранок ми згадуємо всіх загиблих внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Сьогодні згадуємо уродженця смт Сарата Сирбу Дмитра Васильовича, який загинув від рук російських окупантів у липні 2014 року.

Дмитро народився 8 лютого 1994 року в селищі міського типу Сарата Одеської області. Закінчив Саратську загальноосвітню школу-гімназію. У 2013 році закінчив Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію «Молодший спеціаліст з права». Дмитро дуже любив собак, багато знав про догляд за ними, хотів стати кінологом.

З 11 квітня 2014 року проходив військову службу за контрактом на посаді курсанта 7-ї навчальної групи 3-го відділу підготовки молодших спеціалістів Навчального центру Державної прикордонної служби України.

З 12 червня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на Сході України.

Загинув 11 липня 2014 року під час обстрілу ворожими бойовиками з РСЗВ «Град» у 4:30 ранку базового табору біля села Зеленопілля Луганської області.

14 липня Дмитра поховали на кладовищі села Новоселівка. В нього залишились батьки та брат, власну сімʼю він створити не встиг.

Молодший брат Дмитра продовжив його справу і у 2016 році закінчив Оршанський навчальний центр ДПСУ у званні молодшого сержанта. 

Дмитро Сибру посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. 

1 липня 2015 року в селі Новоселівка Саратського району біля будинку, де жив Дмитро Сирбу, відкрили меморіальну дошку на його честь. 

4 вересня 2015 року в смт Сарата на фасаді будівлі загальноосвітньої школи-гімназії, де навчався герой, було відкрито меморіальну дошку на його честь.

Поділитись
Зараз читають