Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Памʼяті тих, кого вбила Росія: Половенко Валентин

11 Вересня 2023 09:00
Ганна Ковальова
Памʼяті тих, кого вбила Росія: Половенко Валентин

Щоранку о 09:00 в Україні оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання. Кожен ранок ми згадуємо всіх загиблих внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Сьогодні згадуємо уродженця міста Татарбунари Білгород-Дністровського району Валентина Половенко, який загинув від рук російських окупантів в липні 2022 року.

Валентину Половенко було лише 24 роки. Він народився в багатотідній родині в місті Татарбунари. Разом з двома братами його виховувала тітка та бабуся, тому що мати хлопчиків дуже рано покинула цей світ. Вони навчалися в Ізмаїльській школі-інтернаті. Валентин випустився зі школи у 2013 році та пійшов здобувати освіту в Татарбунарському професійно-технічному аграрному училищі.

Коли росіяни повномасштабно вдерлися в Україну, Валентин разом з обома братами добровільно вступив до лав Збройних сил України. Валентин став матросом 18-го окремого батальйону морської піхоти. 

15 липня під час виконання бойового завдання в зоні проведення воєнних дій Валентин загинув. Майже два тижні тіло хлопця побратими не могли витягнути з поля бою через щільні російські обстріли. І лише 29 липня воїна предали рідній землі. На прощання зійшлося ледве не все місто, адже багато хто знав братів Половенків.

“З Валіком я познайомилась с самого початку війни. Він виділявся серед бійців батальйону неординарної зовнішністю, у нього була надзвичайно щира посмішка і очі такі яскраві. Він у мене, як у волонтерки попросив мобільний телефон, я йому подарувала наче своїй дитині, він і радів наче дитина. Йому було лише 24 роки”згадує про Валентина одеська волонтерка, голова ГО “Асоціація жінок України “Дія” Наталя Делієва.

Також своїми спогадами поділилася колишня вчителька Валентина Альона Колеснік, яка під час його навчання в Ізмаїльській школі-інтернаті працювала там педагогом-організатором:

“Веселий шебутний хлопчисько з відкритим добрим поглядом бездонних синіх очей – таким він залишився у моїй пам’яті. Допитливий та активний, хлопчик із задоволенням брав участь у заходах, грав ролі у шкільних сценках. Мав загострене почуття справедливості, але при цьому був делікатний, ввічливий. До старших – вихователів, нянечок, вчителів – ставився з повагою. Добрий і чуйний, він був із тих вихованців, на кого можна було завжди покластися. Людина з совістю та зі стрижнем. Ані краплі не здивована, що Валік Половенко пішов на фронт. Він ніколи не шукав свого, завжди захищав слабих. Ось і зараз став на захист Вітчизни, що опинилася в біді…Дякую тобі, Валік, за твою відвагу і сміливість, за рішучість! Вічна слава Герою! Вічна пам’ять!”

Поділитись
Зараз читають