Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Памʼяті тих, кого вбила Росія: Петров Іван

02 Листопада 2023 09:00
Лілія Биковська
Памʼяті тих, кого вбила Росія: Петров Іван

Щоранку о 09:00 в Україні оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання. Кожен ранок ми згадуємо всіх загиблих внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Сьогодні згадуємо уродженця селища Березине Болградського району Петрова Івана, який загинув від рук російських окупантів у березні 2022 року.

Іван народився 20 січня 2002 року в селище Березине. Закінчив девять класів місцевої школи. Далі хлопець пішов вчитися до Білгород-Дністровського морського рибопромислового коледжу, де він отримав диплом техніка-рибовода. 

Після закінчення навчання в 2020 році хлопець пішов на контрактну службу до Національної гвардії в Херсон, згодом  служив на Запоріжжі. За чотири місяці до початку повномасштабного вторгнення Іван потрапив до зони ООС на Донбас. 

24 лютого, в перший день війни, його військовий підрозділ направили до Маріуполя на оборону міста від окупантів. Напередодні першого бойового завдання Іван писав родині, що доводиться щогодини виносити тіла загиблих побратимів. Коли зрідка він виходив на зв’язок, було чутно гучні вибухи. Були й такі моменти, що телефон хлопця відлітав на декілька метрів через вибухову хвилю.

Востаннє Іван зателефонував 13 березня 2022 року. З того дня звісток від воїна не було. Майже півтора роки хлопець вважався зниклим безвісти. 24 липня родині офіційно повідомили про загибель Івана. Лише тоді й стало відомо, що

воїн загинув під час виконання бойового завдання 20 березня 2022 року в Маріуполі. 

17 квітня 2022 року Указом президента України солдат Іван Петров нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно.

Поділитись
Зараз читають