Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Памʼяті тих, кого вбила Росія: Коваленко Олександр

13 Листопада 2023 09:00
Лілія Биковська
Памʼяті тих, кого вбила Росія: Коваленко Олександр

Щоранку о 09:00 в Україні оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання. Кожен ранок ми згадуємо всіх загиблих внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Сьогодні згадуємо уродженця міста Татарбунари Білгород-Дністровського району Коваленка Олександра, який загинув від рук російських окупантів у липні 2022 року. 

Олександр народився 9 вересня 1987 року. В 1994 році пішов у перший клас місцевої школи №2, а у 2005 році закінчив її зі срібною медаллю. Після школи він вступив на історичний факультет Ізмаїльського державного гуманітарного університету. 

На третьому курсі Олександр припинив навчання в університеті, тому що він хотів доєднатися до лав Збройних Сил України. Тому чоловік пішов до аеромобільних військ, переїхавши до Миколаєва. В Ізмаїльському університеті він взяв академічну відпустку на період проходження служби в ЗСУ, по завершенні якої Олександр заочно отримав диплом історика в університеті. Після 2009 року він переїхав до Дніпра, де працював в поліції.

У травні 2022 року Олександр повернувся в ЗСУ вже добровольцем. Так вийшло, що неподалік Олександра перебував його старший брат Ігор. Обидва брати на війні були постійно поруч.

27 липня під Бахмутом Донецької області Олександр загинув. Через декілька днів його поховали у Дніпрі, де проживає сімʼя воїна: дружина та двоє дітей. 

24 серпня 2023 року у місті Татарбунари відкрили меморіальну дошку на честь військового. Також одна з вулиць рідного міста тепер має його імʼя.

Поділитись
Зараз читають