Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Памʼяті тих, кого вбила Росія: Додон Віталій

05 Серпня 2023 09:00
Лілія Биковська
Памʼяті тих, кого вбила Росія: Додон Віталій

Щоранку о 09:00 в Україні оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання. Кожен ранок ми згадуємо всіх загиблих внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Сьогодні згадуємо уродженця міста Арциз Додон Віталія Івановича, який загинув від рук російських окупантів у січні 2023 року. 

Віталій народився 24 березня 1976 року в Арцизі. Після закінчення дев’яти класів школи №4 він вступив до Тарутинського професійного аграрного ліцею, де отримав фах зварювальника. Трохи згодом юнак проходив строкову службу протягом двох років в одній із військових частин Дніпропетровщини.

У 2014 році, коли росія анексувала український Крим та почала війну в Донецькій області, чоловік пішов захищати Україну добровольцем. В зоні АТО Віталій боронив від російської навали Авдіївку Донецької області та захищав Донецький аеропорт. Віталій відзначений сімома державними нагородами, серед яких “За оборону Донецького аеропорту – 242 доби”, “За участь в Антитерористичній операції”, а також орденом “За мужність” ІІІ-го ступеня, тому по праву носив горде прізвисько «кіборг».

Влітку 2015 року кіборг повернувся додому, до цивільного життя, працював в одному з комунальних господарств. У квітні 2019 року підписав контракт із батальйоном морської піхоти на Одещині.

Із початком повномасштабного вторгнення росії на територію України Віталій Додон захищав Україну у найгарячіших точках: разом із побратимами звільняв від окупантів Миколаївщину та Херсонщину, а після звільнення Херсона, жодного дня не перепочивши, морський піхотинець направився до Донецької області.

Під час служби боєць був прикладом для побратимів, завжди проявляв стійкість та мужність, захищаючи рідну Україну від ворога. Військовий виніс багато поранених та загиблих воїнів з поля бою. Виходячи з поля бою десятки разів контуженим Віталій постійно відмовлявся від госпіталізації. Починаючи ще з 2014 року, військовий мав два уламки від снаряду в голові та в нозі.

4 січня 2023 року під час штурмових дій населеного пункту на Донецькому напрямку герой загинув. 14 січня в Арцизі Віталія провели в останню путь. Поховали загиблого на Алеї слави – центральному кладовищі Арцизу. У нього залишилась мати, сестра та дружина. 

Поділитись
Зараз читають