Інтернет-видання Бессарабії

Обмін військовополоненими: в Україну повернулось понад 100 її захисників

14 Вересня 2024 16:45
Ганна Ковальова
Обмін військовополоненими: в Україну повернулось понад 100 її захисників

Україна повернула з російського полону 103 українських воїнів, повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Цей обмін став 57 з початку повномасштабного вторгнення. 

Серед звільнених цього разу 38 нацгвардійців. Воїнів ЗСУ вдалося повернути 28: серед них двоє зі спецпідрозділу “Кракен”, двоє – з Міжнародного легіону, троє з Сил спеціальних операцій, один – з Сил територіальної оборони. Додому їдуть восьмеро прикордонників, четверо поліцейських, двадцять один військовий моряк, троє представників Державної спеціальної служби транспорту, один – Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Всі звільнені цього разу – чоловіки: 82 солдатів та сержантів; 21 військовослужбовець належить до офіцерського складу. Звільнені військовослужбовці брали участь у захисті від російських окупантів міста Маріуполя – 69 осіб (у тому числі оборонці “Азовсталі” – 31 особа), Донеччини, Луганщини, запорізького, херсонського, харківського та київського напрямків. Серед них також є двоє охоронців ЧАЕС, йдеться в повідомленні.

Більшість зазнала важких травм чи поранень, мають серйозні захворювання, потребують негайної медичної допомоги. Усі звільнені з російського полону пройдуть медичний огляд, отримають можливість фізичної та психологічної реабілітації, а також належні виплати за весь час перебування в неволі та реінтегруються в суспільство.

За повідомленням начальника Одеської обласної військової ОВА Олега Кіпера, щонайменше троє зі звільнених сьогодні з полону захисників – уродженці Одещини.

Окрім цього 13 вересня Україна також провела обмін й повернула 49 українців. Вперше за тривалий час вдалося звільнити з полону наших жінок: їх серед звільнених 23. Зокрема це цивільні українки, яких росіяни затримали та незаконно позбавили волі ще до повномасштабного вторгнення. Вдалося звільнити також жінок, які зазнали негуманного поводження зокрема через примусову участь у  так званому “судовому процесі” над захисниками Маріуполя. Серед звільнених 23 солдатів та сержантів, 19 офіцерів. Восьмеро – представники ЗСУ (зокрема двоє з ТрО), двоє з Нацполіції, четверо прикордонників, 13 військових моряків, 15 захисників Маріуполя та Азовсталі з Нацгвардії. Решта семеро – цивільні.

Таким чином Україна повернула в ворожої неволі вже 3672 людини. 

Поділитись
Зараз читають