Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Назавжди 22: мешканців Бессарабії закликають підписати петицію про посмертне присвоєння звання Героя України земляку-прикордоннику

Назавжди 22: мешканців Бессарабії закликають підписати петицію про посмертне присвоєння звання Героя України земляку-прикордоннику

На офіційному сайті Президента України з’явилася петиція з проханням надати почесне звання Героя України уродженцю міста Ізмаїл Сергію Шелковникову.

Петицію створила рідна сестра загиблого воїна Ольга Миколаївна. Вона звернулася до видання «Махала» з проханням поширити інформацію про петицію і підтримати її.  

 «Прошу Вас присвоїти звання Героя України (посмертно) справжньому патріоту, сміливому захиснику нашої країни, Шелковникову Сергію Миколайовичу (позивний «Болт»). Із честю та гідністю він разом із побратимами боронив цілісність нашої держави на Черкащині, Херсонщині , Луганщині та Одещині. Перебуваючи у зонах активних бойових дій, він ніколи не скаржився, що йому важко, навпаки старався підтримувати усіх, переконуючи, що все буде добре. До останнього подиху був вірним своїм побратимам та державі. Я дуже пишаюся своїм братом, батьки пишаються своїм сином Героєм, дружина пишається своїм чоловіком. Він заслуговує на цю нагороду», – сказано у зверненні до Президента України.

Сергій народився в Ізмаїлі у 2001 році. Після закінчення школи №3 вступив до Вищого професійного училища №9, де опанував професіями матроса-моториста та зварювальника.

Дуже хотів бути моряком, однак за 8 місяців до початку війни змінив рішення та вступив до лав прикордонників.

Як снайпер-водій він ніс службу на острові Зміїний, в Ізмаїлі, Херсоні, був учасником бойових дій, завзято грав у баскетбол, мав багато друзів і мріяв разом з молодою дружиною почати життя під власним дахом та – після Перемоги – мандрувати світом. Цим мріям так і не судилося збутися… Сергій загинув 12 жовтня 2023 року під час виконання бойового завдання на Луганському напрямку. Лише за п’ять днів до загибелі він відсвяткував своє 22-річчя.

 «Четвертого жовтня він разом з побратимами вирушив на нове завдання на Луганському напрямку, а вже 11 жовтня ми втратили з ним зв’язок. Кожен з нас до останнього мав надію, що він живий, але дива не сталось – 8 листопада нам повідомили, що Сергій загинув», – поділилися рідні військового.

Бажаючи вшанувати пам’ять молодого військового, який віддав найцінніше за свободу на незалежність України, можуть підписати петицію за посиланням.

Фото з сімейного архіву надані сестрою загиблого воїна.

Поділитись
Зараз читають