Останнім часом в новинах все частіше чутно про термін “на щиті”. Він стосується евакуації полеглих захисників з поля бою. Але що він означає та куди дівся “вантаж 200”? Читайте в нашому матеріалі.
Виявляється, що Генеральний штаб ЗСУ ще в серпні минулого року прийняв рішення змінити старе радянське кодування «Вантаж 200» на фразеологізм «На щиті».
«Нова українська армія — це насамперед люди, а вже потім озброєння та стандарти. Це герої, які ще вчора сіяли жито, а сьогодні палять окупантів, звільняючи кожен метр українського чорнозему.
І головне, що наші полеглі оборонці — особистості, гордість і честь Держави, а не якийсь «Вантаж 200», а кожна смерть захисника України —трагедія для всієї України», — зазначають в Генштабі.
У червні військовий та засновник «Pizza Veterano» Леонід Остальцев висловив думку щодо необхідності заміни радянського умовного кодування «Вантаж 200» на фразеологізм «На щиті», а волонтерка Тата Кеплер втілила цю пропозицію у життя.
Ідея не тільки знайшла підтримку у ветеранів-лідерів суспільної думки, а й була підтримана керівництвом Збройних Сил України.
Відповідно до завдань, які визначив Головнокомандувач ЗС України, у підрозділах цивільно-військового співробітництва, які беруть участь у здійсненні транспортування тіл полеглих захисників України, здійснено реформування Гуманітарного проєкту Збройних Сил України «ЕВАКУАЦІЯ 200» у Гуманітарний проєкт «НА ЩИТІ».
Довідка. “Зі Щитом, або на Щиті” – фразеологізм, що означає заклик перемогти, досягти мети чи загинути зі славою. Походить зі Стародавньої Спарти, де загиблого в бою воїна, ймовірно, несли з поля битви на його щиті. Дослідники зводять його до фрагмента з невеликого твору давньогрецького історика Плутарха “Висловлювання спартанських жінок”.
За легендою, одна спартанка, проводжаючи сина у бій, подала йому щит зі словами “З ним чи на ньому”, що означало: повертайся або переможцем, або мертвим, але збережи свою честь воїна. Вислів “зі щитом або на щиті” означає перемогти або загинути.
В жовтні минулого року команда “Суспільного” зняла документальний фільм про громадську організацію “Евакуація 200”. Радимо подивитись його на ютуб-каналі видання.
Ганна Ковальова
Фото: telegraf.in.ua | Генштаб ЗСУ
Читайте також:
▪️ “Слава Україні!” Як і коли з’явилося це гасло
▪️ Які закони та звичаї війни порушує Росія в Україні? Що таке Женевська конвенція та чи будуть покарані злочинці?
▪️ Клеймо злочинця і суд у Гаазі: чим загрожує ордер на арешт Путіну — детальний розбір