Україна не торгує людьми, землями та суверенітетом, і саме таку тверду позицію Президент України Володимир Зеленський дає доручення займати українській делегації на переговорах з російською стороною. Про це пише пресс – служба Міністерства закордонних справ України.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив увечері в понеділок, 28 березня, в ефірі національного телемарафону.

“Президент України дав дуже чіткі вказівки нашій делегації. Наша позиція залізобетонна. Вона підкріплена міжнародним правом, Збройними Силами України, міжнародними санкціями, які були застосовані проти Росії, зброєю, яка була передана та передається Україні для оборони від агресора”, – заявив міністр.

За словами Дмитра Кулеби, програма мінімум на переговорах у Туреччині – вирішення гуманітарних проблем. Програма максимум – припинення вогню, досягнення сталих домовленостей щодо цього. 

“Ми з цікавістю чекаємо на розмову двох делегацій, щоб побачити, чи росіяни приїдуть на ці переговори з готовністю реально про щось домовлятися, чи просто повторювати свої вимоги, які лунали з самого початку. Якщо ми побачимо, що настрій змінився, і вони готові до серйозної, предметної розмови та збалансованих домовленостей, тоді справа піде вперед. Якщо це буде знову повторення їхніх пропагандистських штампів за зачиненими дверима, тоді роз’їдуться так само, як з’їхалися”, – зазначив він. 

Міністр звернув увагу, що протягом цього місяця публічна позиція РФ поступово змінювалася з планів захопити ключові міста України за кілька днів до пояснень, що воєнні дії обмежені метою захоплення Донецької та Луганської областей. 

Дмитро Кулеба заявив, що на переговорах у Туреччині, які проходять сьогодні, 29 березня не буде обговорюватися питання проведення в Україні референдуму, бо це внутрішня справа України:

“Ми самі будемо вирішувати, який референдум проводити чи не проводити, це не предмет переговорів”.  

“Президент України завжди орієнтується на позицію людей, позицію українців. Ми за цей місяць пройшли великий шлях національного єднання. Я виключаю ситуацію, коли влада зробить щось всупереч волі народу”, – заявив Дмитро Кулеба.