Про це повідомляє пресс-служба Військово-морських та Збройних сил України.


Морпіхи сміливо двічі відбили напади російських окупантів. Через брак БК вони не змогли продовжити захист острову.
Однак повністю була розтрощена інфраструктура острову: маяк, вишки, антени, тощо.

Відповідно зв’язок із Зміїним був перерваний. Багаторазові спроби зв’язатися із особовим складом та дізнатися про його долю були марними. А постійні обстріли з боку бойових кораблів та авіації РФ не дозволили доправити підмогу за морськими піхотинцями.


За повідомленням 26 лютого, отримавши інформацію, що на о. Зміїний серед наших захисників можуть бути загиблі та поранені, до острову з метою виконання гуманітарної місії було направлено цивільне судно МПРС “Сапфір”, для допомоги постраждалим. Разом з екіпажем погодились вийти отці Василь Вирозуб, Олександр Чоков та їх помічники. Але їх незаконно захопили росіяни.

“Звертаємось до світової спільноти, до вірян усіх церков з проханням вжити усіх можливих заходів впливу на РФ задля повернення наших громадян. Щодо морських піхотинців та прикордордонників, яких взяли в полон російські окупанти на острові Зміїний.”, – йдеться в повідомленні.

Незаконне захоплення цивільного судна – некомбатанта, що не здійснювали жодного військового завдання, є порушення правил і звичаїв війни, міжнародного гуманітарного права.

“Ми дуже раді дізнатися про те, що наші побратими живі і з ними все добре! Але російська пропаганда намагається розкрутити “новину” про те, що начебто влада України «забула», «поховала» своїх підлеглих”, – зазначають в відомстві ВМС та ЗСУ.