Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

“Моє серце – в Бессарабії! “: як волонтер з Німеччини допомагає  Україні

30 Квітня 2023 15:30
Алла Корінь
“Моє серце – в Бессарабії! “: як волонтер з Німеччини допомагає  Україні

Представник громадської організації бессарабських німців Німеччини Симон Новотни знову відвідав Україну з волонтерською місією.

Цього разу Симон Новотни мусив змінити звичний маршрут Орлівка-Сарата-Тарутине та відправитись ще й у Миколаївську область, звідки попросили допомоги.

За його прикладом в Німеччині створили благодійний фонд Ermstal hilft, і до Бессарабії поїхали з гуманітарною місією інші молоді німці. Один з них Віктор Фріц.

“Чи не страшно вам їхати сюди знову і знову, адже у нас є небезпека ракетних обстрілів?” – спитала я Симона.

Ні, не страшно, Тому що ми знаємо, що вам потрібна допомога. Українці захищають себе, але вони борються й за всю Європу,  стоять, як щит. Це дуже важливо – мотивувати вас, допомагати вам бути сильнішими“, – відповів він.

З самого початку широкомасштабної агресії росії в Україні бессарабські німці Німеччини перейнялися бідою українців й оперативно згуртувалися, щоб  надати допомогу мешканцям Бессарабії. Потужна підтримка надається тим, хто був змушений виїхати за межі України. У Німеччині прийняли, розмістили та піклуються про багатьох наших земляків.

У села півдня Одещини регулярно надходить гуманітарна допомога – продукти, одяг та взуття, медичні прилади, засоби гігієни тощо. А коли внаслідок ракетних атак окупантів наш край разом з усією Україною перебував у темряві та холоді, німці везли найнеобхідніше – генератори електроенергії…

Завдяки  особистим зусиллям Симона Наватни були організовані пункти прийому біженців у румунських містах Галац і Брашов. Він особисто сідає за кермо та рушає в дорогу, аби доставити черговий гуманітарний вантаж. Він підтримує настрій волонтерів та німецьких благодійників до неперервної підтримки мешканців Бессарабії у скрутний воєнний час. І це викликає справжню вдячність і захоплення.

Нагадаємо, відомий спортсмен з Болградщини Василь Младінов зустрічав багато іноземних волонтерів під час відвідування деокупованних территорій в Україні.

Поділитись
Зараз читають