Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Міжнародний реєстр збитків тепер у “Дії”: як подати заяву на відшкодування?

03 Квітня 2024 13:45
Олександра Сергєєва
Міжнародний реєстр збитків тепер у “Дії”: як подати заяву на відшкодування?

Вчора, 2 квітня, на сайті Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (RD4U), оголошено про відкриття прийому заяв про відшкодування збитків, спричинених російською агресією. Фіксація руйнувань стане основою для майбутніх репарацій. Хто має право подати заяву на відшкодування та як це зробити, розповіли на офіційному сайті Реєстру збитків. 

Наразі реєстр приймає заяви лише в одній категорії – пошкодження або знищення житлової нерухомості: приватний будинок, квартиру, дачний чи садовий будинок або інше житлове приміщення. Позови прийматимуться від тих, хто звертався із заявою про пошкоджене чи знищене майно за програмою єВідновлення, зафіксував шкоду в Реєстрі знищеного та пошкодженого майна й отримав Акт огляду від місцевої влади. 

За кілька тижнів подати заяву зможе кожен власник зруйнованого житла, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях.

У майбутньому Реєстр прийматиме заяви від людей, бізнесу та держави Україна стосовно понад 40 категорій шкоди. утому числі –  заяви про вимушене переміщення, шкоду життю, здоровʼю, тортури та сексуальне насильство. Відкрити усі категорії планується протягом року. 

Для того, щоб подати заяву через Дію, необхідно оновити застосунок та слідувати вказівкам.

Поділитись
Зараз читають