27 вересня місто Ізмаїл зазнало російської дронової атаки, в результаті якої загинуло четверо осіб та 13 постраждало. Ліквідація наслідків атаки триває й сьогодні. Міська рада прийняла рішення про надання допомоги усіх постраждалим. Що відбувається на місці трагедії та яку саме допомогу буде надано мешканцям міста, розповів Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко.
На момент трагедії було троє загиблих та 14 постраждалих. З них семеро було госпіталізовано із пораненнями різного ступеню важкості (двоє з них були перевезені до Одеської обласної лікарні), семеро отримали медичну допомогу та від госпіталізації відмовились. 1 жовтня від отриманих поранень в лікарні зупинилося серце 24-річної дівчини.
Станом на 4 жовтня відомо, що від обстрілу постраждало 7 багатоквартирних будинків, 2 з яких не придатні до проживання. У приватному секторі пошкоджено більше 50 будинків (в основному – покрівлі, вибиті вікна та двері, порушені паркани). Три приватні будинки, серед яких – будинок багатодітної родини з маленьким двомісячним немовлям, непридатні до проживання. На сьогодні прийнято 165 заяв від постраждалих.
“Заяви власників постраждалих будинків надходять кожного дня. Проводяться комісійні обстеження з фотофіксацією для складання актів, дані яких вносяться до Єдиного державного реєстру пошкодженого та знищеного майна”, – зазначив Андрій Абрамченко.
З метою забезпечення постраждалих тимчасовим житлом відділ освіти та служба у справах дітей підготовили місця для розміщення людей на базі дошкільного навчального закладу «Світлячок» та комунального закладу «Ізмаїльський Центр соціально-психологічної реабілітації дітей».
На базі дошкільного закладу «Світлячок» розміщено дві родини – загалом це 11 осіб, ще три місця зарезервовані для постраждалих у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.
На місці трагедії активно ведуться відновлювальні роботи:
Одразу ж після обстрілу виконавчий комітет Ізмаїльської міськради ухвалив рішення про надання грошової допомоги постраждалим. Мова йде про щомісячну допомогу на оплату оренди житла у розмірі 10 тисяч гривень родинам, житло яких після атаки 27 вересня стало непридатним до проживання. Виплати проходять за рахунок коштів міського бюджету.
“Ця допомога буде виплачуватися до відновлення житла тим родинам, які не мають наміру скористатись можливістю тимчасового проживання у дитячому садочку «Світлячок» та у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей”, – зазначив Андрій Абрамченко.
Ще одне рішення стосується разової грошової виплати родинам загиблих та пораненим. За рахунок коштів міського бюджету буде виплачено:
Крім того, рішенням виконавчого комітету багатодітна сім’я із маленької дитиною взята під соціальний патронат, що передбачає усі види соціальної допомоги.
Андрій Абрамченко запевнив, що у разі виникнення питань при вирішенні проблеми, що виникла через атаку російського агресора 27 вересня, звернутись по допомогу можна в Ізмаїльську міську раду за телефонами: