Вчора в ранці Генеральний Штаб Збройних Сил України оприлюднив рішення про те що чоловіки призивного віку, повинні взяти дозвіл у ТЦК якщо хочуть виїхати за межи свого проживання. Це викликало неабиякий резонанс в Українському суспільстві. В справу втрутився навіть президент України Володимир Зеленський.

Генштаб до свого повідомлення додавав зразки заяв, на отримання дозволу та порядок його отримання.


Ввечері в традиційному зверненню до нації Володимир Зеленський жорстко розкритикував це рішення:


«Доручив міністру оборони, начальнику Генштабу і Головнокомандувачу ЗСУ завтра доповісти мені всі деталі стосовно рішення про затвердження порядку отримання якихось дозволів для військовозобов’язаних, призовників і резервістів… Прошу Генеральний штаб надалі не ухвалювати без мене подібних рішень».


Трохи згодом Генеральний штаб під коректував своє вранішнє повідомлення, в якому ці жорсткі міри трохи послаблені.


Відтепер чоловіки призивного віку повинні отримувати дозвіл, якщо вини перетинають межі областей. Про це повідомив представник Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України полковник Олександр Хлись.
Він зазначив :

«Якщо в межах області — не треба. Якщо в межах міста Києва та Київської області — теж не треба. Якщо людина виїжджає за межі області, вона має прибути до керівника ТЦК, уточнити свої дані й отримати такий дозвіл».


Це робиться, за словами полковника Хлись, за для уточнення списків, та актуалізації облікових даних військовозобов’язаних для розуміння можливостей мобілізаційного ресурсу.

Додамо, щойно головнокомандувач ЗСУ повідомив, що після засідання Ставки Верховного головнокомандувача було прийнято рішення до скасування обмежень.


Тому керівником Генерального штабу Збройних Сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання прийнято рішення про скасування дії Порядку з відправленням на доопрацювання.

Підготував Серафим Савченко