Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ЕВАКУЮВАВ ПОРАНЕНИХ ІЗ МАРІУПОЛЯ: ДРАМАТИЧНА ІСТОРІЯ ЛЬОТЧИКА-ГЕРОЯ З ІЗМАЇЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

28 Травня 2022 13:59
Тетяна Терзі
ЕВАКУЮВАВ ПОРАНЕНИХ ІЗ МАРІУПОЛЯ: ДРАМАТИЧНА ІСТОРІЯ ЛЬОТЧИКА-ГЕРОЯ  З ІЗМАЇЛЬСЬКОГО  РАЙОНУ

Дмитро Бурлаков, український авіатехнік. народився в селі Лощинівка Ізмаїльського району. Нещодавно він був звільнений з російського полону і відправлений на лікування до Болгарії. Герою дивом вдалося вижити після обстрілу пілотованого ним вертольота.

5 квітня вертоліт Мі-8, на якому знаходився бортовий авіатехнік пошуково-рятувальної служби Дмитро Бурлаков, був збитий військами окупантів під час спроби евакуювати поранених із міста Маріуполя. Внаслідок падіння вертольота він дивом вижив, але отримав численні поранення – пошкодження руки та переламані обидві ноги.

Його рідні довгий час не знали, чи він вижив. Спершу надходила інформація, що він загинув, але підтвердження не було. Він довго перебував у списку зниклих безвісти, але рідні побачили відеозапис його допиту, опублікований у російських ЗМІ.

Допит пораненого чоловіка, прикутого до ліжка, рашисти використовували як елемент пропаганди, постійно цитуючи його слова, вирвані з контексту.

Про долю бессарабського болгарина написали українські та болгарські ЗМІ, що дозволило прискорити процес його обміну. І це все ж таки вдалося, перед Великоднем стало відомо, що його обміняли і він перебуває у Запоріжжі. Після цього його відправили на лікування до Львова.

Дмитра Бурлакова було доставлено до лікарні імені Пирогова в Софії, де болгарські медики пообіцяли поставити його на ноги.

Джерело

Поділитись
Зараз читають