Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ДО 2050 РОКУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ЗМЕНШИТЬСЯ ДО 35 МІЛЬЙОНІВ

28 Листопада 2021 16:21
Тетяна Терзі
ДО 2050 РОКУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ЗМЕНШИТЬСЯ ДО 35 МІЛЬЙОНІВ

Організація Об’єднаний Націй оприлюднила прогноз демографічного процесу в Україні на найближчі десятиліття, передає Ізбірком

Експерти ООН з’ясували, що населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів, та, ймовірно,
зменшиться до 35 мільйонів до 2050 року. Основні причини скорочення:

  • низький коефіцієнт народжуваності; 
  • високий рівень смертності;
  • постійний ріст рівня зовнішньої міграції.

Недостатній рівень добробуту та відсутність у жінок можливостей поєднувати кар’єру й догляд за дітьми залишається одним із чинників, що заважають українцям мати бажану кількість дітей.

Близько третини українців помирає у віці до 65 років.

За даними приблизних підрахунків, за межами країни постійно перебуває близько 3 мільйонів українських
працівників, і їхня чисельність, ймовірно, надалі зростатиме. Високий рівень бідності та труднощі з пошуком працевлаштування з гідною оплатою підсилюються політичними, соціальними та безпековими факторами, які стимулюють міграційних відтік.

Майже половина українських мігрантів зайнята в низькокваліфікованих видах діяльності. Третина нещодавнього зростання рівня міграції відбулася за рахунок українців віком до 35 років, які переважно мають кращу освіту, ніж ті, хто залишається в Україні. Зростання кількості українських студентів за кордоном збільшує відтік кадрів.

Кількість жителів сільських місцевостей в Україні скорочується.

Населення України є одним із тих, які найшвидше старішають у Європі, що є прямим наслідком зниження рівня народжуваності. Більш як п’ята частина населення старша за 60 років, і ця частка, за прогнозами, зросте до 36% до 2050 року.

Жінки становлять близько двох третин населення віком понад 65 років і майже 3/4 населення віком понад 80 років; вони стикаються з підвищеним ризиком вразливості та бідності.

Пов’язані з потребами літніх людей витрати в Україні переживатимуть одне з найвищих зростань у Європі та, за прогнозами, становитимуть 25% ВВП до 2050 року.

Очікується, що чисельність робочої сили в Україні, що характеризується низьким рівнем залученості, особливо серед старших українських чоловіків і жінок, а також жінок працездатного віку, зменшиться більш ніж на 30% до 2050 року. 

Поділитись
Зараз читають