На острові Зміїний зафіксували 17 одиниць нової російської техніки. Військовий аналітик Олександр Коваленко розповів Суспільному, що першочерговим завданням росіян є забезпечити протиповітряну оборону Чорноморському флоту РФ. Також є припущення, що Зміїний може стати трампліном для десантування в Одеській області.

13 червня на острові Зміїний супутники зафіксували нову російську техніку. Це не менше чотирьох одиниць зенітно-ракетних-гарматних комплексів “Панцирь-С1”, ЗРК “Тор М2”, “Бук” та машини з паливом. За словами Олександра Коваленка, РФ зараз масово мілітаризує острів Зміїний та намагається зробити його об’єктом ешелонованої ППО:

“Росіяни розміщують там зенітно-ракетні комплекси, які будуть відповідати за прикриття всієї Чорноморської флотилії саме з повітря. Це для того, щоб завадити роботі БПЛА, йде мова про Байрактар ТБ-2, а також, щоб захистити флот РФ від ударів авіації та ракетної зброї”.

Російські військові намагаються захистити свій флот тому, що після знищення крейсера “Москва” вони залишились без протиповітряної оборони морського базування, стверджує Олександр Коваленко.

“Крейсер виконував функції мобільного морського майданчика ППО, який був спроможний захищати майже всю Чорноморську флотилію. Але він не виконав свої функції, те, від чого він повинен був захищати – від того і потонув. Зараз кораблі РФ мають слабку протиповітряну оборону”, — зазначив експерт.

Ризик десантування

Крім того, на острові Зміїний розміщується й інша техніка: реактивні системи залпового вогню “Град”. Натомість вражати ними по узбережжю Одеси та області неможливо, адже не вистачає відстані до цілей.

“Але є таке припущення, що вони можуть бути використані під час якоїсь десантної операції, тому що острів може використовуватися як трамплін для здійснення десантування в Одесі та області”, — розповів Олександр Коваленко.

За словами військового експерта, все, що росіяни розміщують на Зміїному, швидко можна знищити:

“Площа острова не така велика, а висока точність деякої зброї, яка зараз буде надходити до України, вона достатня, щоб достатньо точно знищувати такі об’єкти”.