Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ЧИ МОБІЛІЗОВУЮТЬ В УКРАЇНІ ЖІНОК НА ВІЙНУ: ПОЯСНЮЄ ЦЕНТР ПРОТИДІЇ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ

29 Червня 2022 16:51
Софія Чебан
ЧИ МОБІЛІЗОВУЮТЬ В УКРАЇНІ ЖІНОК НА ВІЙНУ: ПОЯСНЮЄ ЦЕНТР ПРОТИДІЇ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ

Центр протидії дезінформації розвінчує міфи стосовно мобілізації населення в умовах воєнного стану в Україні. Зокрема у відомстві зазначають, що жінки в лавах ЗСУ служать лише в добровільному порядку та за контрактом.

Взяття на облік жінок має початися з 1 жовтня 2022 року. Це означає, що жінка стає військовозобов’язаною та перебуває у запасі Збройних сил, Національної гвардії чи інших військових формувань. Але це стосується лише жінок тих професій, які визначені в наказі Міноборони України від 11.10.2021р. №313.

У ЦПД наголошують, що взяття на облік не є мобілізацією, оскільки у воєнний час жінки можуть бути прийняті на службу лише на контракт або в добровільному порядку. Крім цього, жінки з неповнолітніми дітьми до 18 років не підлягають призову на військову службу через мобілізацію.

У ЗСУ запевняють, що зміни до закону, якими жінок деяких професій зобов’язують ставати на військовий облік, не пов’язані із можливою агресією Росії щодо України. І додають, що жінки-спеціалісти будуть використані лише у разі крайньої потреби під час мобілізації: раніше на службу призвали майже 200 тисяч жінок, але тільки за їхньою згодою.

Мы в Telegram

Посмотреть видео контент вы можете на нашем YouTube

Также вы можете следить за нами в Instagram и Facebook

Поділитись
Зараз читають