Все місто Болград умовно поділене на райони: центральний, район парку ім. Пушкіна, військове містечко і Черемушки.

Поблизу кожного з цих районів є паркова зона, де можна відпочити від суєти і пилу міських доріг. І тільки в районі Черемушки, який і так перебуває в екологічно забрудненій зоні міста поблизу міського сміття звалища, такої можливості немає.


В вільний час мами з колясками і маленькими дітьми виходять на прогулянку. Але свої прогулянки вони можуть здійснювати тільки уздовж автомобільної дороги, а це небезпечно і шкідливо для здоров’я. Відсутні місця відпочинку для молоді. Діти кататися на велосипедах і грати в футбол змушені прямо на проїжджій частині дороги.


Прикро і боляче жителям цього району спостерігати, як величезна покинута територія колишньої військової частини на перетині вулиць Заводська і Поштова перетворюється в смітник. Ми хочемо запропонувати проект парку відпочинку на цієї території, Де будуть створюватись умови для здорового, комфортного, зручного життя як для окремої людини за місцем проживання, так і для всіх жителів м. Болграда.

Фото зі супутника карти місцевості, червона лінія показує зону майбутнього парку

Екскурсія на територію колишньої військової частини відкрила такі краєвиди.

Вид колишньої військової частини зі сторони дороги

Частина плит, якими огороджено територію, знаходиться в аварійному стані. Ходити по дорожці, яка знаходиться у вздовж всій території, на деяких ділянках дуже небезпечно. Тому діти їдуть до школи і дорослі до роботи по дорозі.

Це все, що ми побачили всередині колишньої військової частини . На фото видно, що всі будівлі зруйновані, навколо непрохідні хащі трави і чагарника. Територія давно покинута і найстрашніше, що люди, які живуть поблизу, стали викидати туди своє сміття.

Але ми хочемо, щоб ця територія виглядала інакше. Тому ми пропонуємо проект парка «Черемушки» де кожен житель нашого міста від велика до малечі знайде свій улюблений куточок.

Особливу увагу на території парку приділяється питанню створення захищеної зони. Для цього рекомендуємо по всьому периметру парку створити щільні смуги дерев і чагарників для захисту від пилу, вітру, шуму, але які не викликають застій повітря; число входів в парк має бути мінімальна.

Паркова зона об’єднує всі зони і, в свою чергу, ділиться на кілька ділянок:

активного відпочинку з ігровими майданчиками для занять фізкультурою і спортом;


тихого відпочинку з організацією мережі прогулянкових алей і майданчиків для відпочинку;


створення дитячої зони.

Дитячий куточок парку повинен розвивати дитячу фантазію, сприяти створенню у дітей радісного настрою, формувати дбайливе ставлення до природи, виховувати культуру поведінки.


ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК

Розміри території місцевості дозволяють побудувати мотузковий парк, якого немає в жодному парку відпочинку міста.

Мотузковий парк являє собою унікальну розвагу комбінованого характеру: щось між дитячою забавкою лазити по деревах і спортивним тренуванням координації, спритності і балансу. Пристрій цього спортивно-розважального атракціону для дітей і дорослих гранично просто: колоди або дерева, троси, бруси, мотузки. От і все.

Маса переваг: свіже повітря, прекрасний вид з оглядових майданчиків, до яких ще треба дістатися! Близькість до природи в поєднанні з типовими діями для скелелазів пробуджує спогади про пригодницьких фільмах і героїв Індіани Джонс, які вразили нас своєю спритністю.

ЗОНА ВІДПОЧИНКУ

МИ – МАЙБУТНЄ НАШОЇ ВЕЛИКОЇ КРАЇНИ І МАЛЕНЬКОГО МІСТА, І МИ БАЖАЄМО, ЩОБ ВОНО РОЗКВІТАЛО І НАДИХАЛО НА ДОБРІ І ХОРОШІ ДІЛА.

Дана стаття друкується в рамках конкурсу творчих робіт “Ми шукаємо таланти”.

Працювали над проектом створення нового парку відпочинку учні 11 классу Болградської ЗОШ №2 під керівництвом класного керівника Кружкової Н. Г.