Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ЯК УКРАЇНЦІ БУДУТЬ ОТРИМУВАТИ АНТИБІОТИКИ З СЕРПНЯ: МОЗ

01 Серпня 2022 13:53
Софія Чебан
ЯК УКРАЇНЦІ БУДУТЬ  ОТРИМУВАТИ АНТИБІОТИКИ З СЕРПНЯ: МОЗ

З 1 серпня українці отримуватимуть електронний рецепт на антибіотики. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

“Українці почнуть отримувати електронний рецепт на антибіотики із сьогоднішнього дня. Така можливість буде доступна в установах, які підключені до електронної системи охорони здоров’я (ЄЗОЗ)”, – йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначають, що рецепт на антибіотик не є нововведенням в Україні, з серпня до паперового рецепту додається новий цифровий інструмент – електронний рецепт.

Тобто якщо заклад, до якого звернувся пацієнт, доки не працює з ЕСОЗ, лікар має виписати пацієнтові паперовий рецепт.

Зазначається, що саме лікар повинен робити призначення антибіотиків, оскільки недоцільне та неправильне їх вживання може не тільки пошкодити людині, а й стимулює розвиток глобальної проблеми – антибіотикорезистентності, внаслідок чого бактерії набувають стійкості до антибіотиків. Так, вже зовсім скоро інфекційні хвороби, які швидко та без наслідків лікуються антибіотиками, можуть стати смертельно небезпечними.

Для отримання рецепта на антибіотик пацієнт повинен звернутися до лікаря – це може бути лікар як первинної медичної допомоги, так і фахівець. Декларація для цього не потрібна.

Після огляду лікар за потреби випише е-рецепт на антибіотик та видасть пацієнтові інформаційну довідку, що містить всю інформацію про призначення.

Якщо заклад не працює із ЕСОЗ – лікар випише пацієнтові паперовий рецепт. Пацієнт може придбати антибіотик за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо надати інформаційну довідку або паперовий рецепт фармацевта.

Відпуск антибіотиків за рецептом в аптеках проводитиметься тільки в тих регіонах країни, де немає обмежень у доступі до медичних послуг та лікарських засобів. Тобто на тимчасово окупованих територіях, а також на територіях, де ведуться бойові дії, аптеки на час дії воєнного стану відпускатимуть антибіотики без рецепта.

Ще один виняток поширюється на закупівлю антибіотиків волонтерськими та благодійними організаціями. Так, на запит військової частини, підрозділу чи певної медичної установи волонтери, як і зараз, можуть закуповувати антибіотики у дистриб’юторів без рецепта, зазначили у МОЗ.

Поділитись
Зараз читають