Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В Україні з‘явилося нове свято

14 Квітня 2023 09:24
Ганна Ковальова
В Україні з‘явилося нове свято

Президент Володимир Зеленський започаткував в Україні День працівника оборонно-промислового комплексу, який відзначатиметься щороку 13 квітня. Про це повідомили в Офісі Президента.

Свято установлено з метою відзначити важливе значення оборонно-промислового комплексу для забезпечення національної безпеки та захисту державного суверенітету, значний внесок працівників оборонно-промислового комплексу у зміцнення обороноздатності України.

Володимир Зеленський наголосив, що цього дня у 2022 році крилатими протикорабельними ракетами «Нептун» українського виробництва було уражено й потоплено флагман Чорноморського флоту РФ – ракетний крейсер «Москва».

«Сьогодні в нас – визначний день, коли ми згадуємо історичну подію для нашої держави, коли вшановуємо всіх, хто забезпечує саму можливість таких історичних подій для нашої незалежності, для нашої України, для всього нашого українського народу», – сказав Президент на зустрічі з робітниками ОПК.

За словами Глави держави, ракета українського виробництва допомогла навести лад в українській акваторії Чорного моря. Це було перше застосування «Нептуна» у бойових умовах, і воно стало історичним.

Володимир Зеленський акцентував, що нині є багато успішних прикладів застосування вітчизняної зброї, техніки й снарядів – усього того, що виробляється в Україні або спільно з нашою державою.

«Маємо знати свою силу, шанувати свій потенціал і всіх, хто це щоденно забезпечує», – наголосив Президент.

Глава держави також зазначив, що наша країна має розвивати й нарощувати виробництво вітчизняного озброєння, ракет, снарядів, техніки, двигунів тощо. За його словами, Україна вже почала виробляти артилерію, гармати, снаряди, розвиває нові технології в напрямку виробництва БПЛА та морських дронів.

«Український оборонно-промисловий комплекс може стати і, впевнений, стане однією з ключових галузей нашої економіки, як це й мало б бути від часу здобуття нашої незалежності. Ми бачитимемо відповідні збільшення обсягів державного замовлення», – заявив Президент.

Амбітною метою Глава держави назвав досягнення спроможності України оборонятися, а після перемоги над ворогом – експортувати озброєння.

«Обов’язково після нашої перемоги ми будемо допомагати іншим. Це наша амбітна мета. Але ми вже довели за час цієї війни, що можемо досягти будь-якої амбітної мети. Україна завжди співпрацюватиме в питаннях оборони із найсильнішими державами й компаніями світу. І зробимо все, щоб зацікавленість світу у співпраці з Україною в ОПК завжди була на відповідному, високому рівні», – наголосив він.

Володимир Зеленський констатував: потенціал міцної держави базується на людях, здатних будувати ракети, техніку, лінії з виробництва боєприпасів, які можуть робити оборону технологічною, аналізують розвиток військової науки й глобальну конкуренцію оборонно-промислових комплексів.

Поділитись
Зараз читають