Інтернет-видання Бессарабії

В Україні  працюють над впровадженням рибальського квитка

22 Квітня 2023 15:00
Ганна Ковальова
В Україні  працюють над впровадженням  рибальського квитка

Держрибагентство разом з Мінагрополітики працюють над запровадженням рибальського квитка. Для цього вони ініціювали онлайн опитування серед рибалок. 

“Думка рибальської спільноти для нас важлива. Опитування тривало майже 2 тижні. Участь у ньому взяли понад 4,5 тис. респондентів”, – пише Держрибагентство. 

Вони також поділилися результатами опитування.

Скільки квиток буде коштувати? 

Більшість опитаних (56 %) зазначили прийнятну вартість рибальського квитка у діапазоні 50-100 грн. Ще 13 % респондентів обрали 101-150 грн, 7 % – 151-200 грн, 5 % – 200 грн і більше, 19 % – інший варіант.

Як це буде контролюватися?

Оптимальним періодом, протягом якого необхідно буде надавати звіт про використання рибальського квитка шляхом заповнення відповідної форми в електронній системі, по 33 % рибалок вказали протягом доби після закінчення дії рибальського квитка та до моменту придбання наступного рибальського квитка, 20 % – по закінченню риболовлі, 14 % – до кінця доби, на яку придбано рибальський квиток.

Загалом анкетування показало зацікавленість рибалок до запровадження експериментального проєкту з видачі рибальського квитка. А деякі вже навіть запитували: де його можна придбати?

Нагадуємо, рибальський квиток – це додаткова можливість любительського рибальства в обсягах, що перевищують добову безоплатну норму вилову водних біоресурсів. Тобто, ви як і раніше, можете ловити 3 кг риби + 1 особина, 30 раків тощо – безкоштовно. Водночас із впровадженням рибальського квитка, у вас з’явиться додаткова можливість ще наловити водних біоресурсів, але вже за встановлену плату.

Раніше інтернет-видання “Махала” вже повідомляло, що Міністерство аграрної політики готується до впровадження в Україні рибальських квитків для любителів-рибалок.

Підготувала Софія Чебан 
Інфографіка Держрибагентство

Читайте також:

▪️ Замор риби в озері Ялпуг біля села Тополине: чи пов’язано це з виливом фекалій? (Відео)

Поділитись