Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В Україні можуть суттєво збільшити штрафи за ненадання переваги в русі спецтранспорту 

24 Березня 2024 10:46
Олександра Сергєєва
В Україні можуть суттєво збільшити штрафи за ненадання переваги в русі спецтранспорту 

На розгляд Верховної ради подано законопроєкт, яким пропонується посилити відповідальність за ненадання переваги в русі транспортним засобам, які мають на це право. Про це “Махала” дізналася з картки законопроєкту. 

Причиною розробки законопроєкту є постійні порушення ПДР водіями, а саме – ненадання переваги для проїзду машин аварійно-рятувальних служб, спеціалізованого санітарного транспорту бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, пожежної охорони, поліції, що не дозволяє їм оперативно прибути до місця призначення і вчасно надати необхідну допомогу. 

Швидка допомога має прибувати на місце виклику протягом 10 хвилин в межах міста і за 20 хвилин, якщо виклик поза містом. Проте виконанню даних нормативів заважають несвідомі водії, яким, на їх думку, важніше проїхати першими, аніж пропустити швидку. 

Ймовірно, це трапляється тому, що покарання за це складає лише 680 гривень, коли, наприклад, в Америці водії сплачують 700 доларів. 

Законопроєктом пропонується підвищити покарання за ненадання переваги в русі до 2550 грн, а також позбавляти порушників права керування на строк від шести місяців до одного року.

А у разі, якщо дії водія спричинили або могли спричинити створення загрози життю та/або здоров’ю фізичних осіб, то на нього очікуватиме штраф від 3400 до 5100 грн та позбавлення права керування транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.

Реалізація положень Закону не потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

Поділитись
Зараз читають