Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

УКРАЇНЦІ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ВІЙНИ, ЗМОЖУТЬ ЛІКУВАТИСЯ ЗА КОРДОНОМ

07 Квітня 2022 15:03
Софія Чебан
УКРАЇНЦІ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ВІЙНИ, ЗМОЖУТЬ ЛІКУВАТИСЯ ЗА КОРДОНОМ

Міністерство охорони здоров’я України ініціювало співробітництво з Європейською Комісією, щодо лікування за кордоном тих українців, які постраждали від військової агресії рф.

Відтепер українські пацієнти після евакуації можуть бути направлені на лікування до клінік країн-членів ЄС. Про це повідомляє МОЗ України.

Процес евакуації проходитиме за посередництва Emergency Response Coordination Centre (ERCC), який є дієвим механізмом захисту цивільного населення у надзвичайних ситуаціях.

Також він забезпечує швидке розгортання екстреної підтримки та діє як координаційний центр між усіма державами-членами ЄС. 

Додаткові питання взаємодії між Україною та ЄС з даного питання під час спілкування обговорили міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та Стела Киріакідес Єврокомісар з питань охорони здоров’я та безпеки продуктів харчування в комісії Урсули фон дер Ляєн.

Раніше, завдяки підтримці американської клініки St. Jude Children’s Research Hospital та уряду Республіки Польща, лікарі львівського Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру забезпечили лікування 381 дитині у клініках ЄС, США та Канади.

Перш за все, це пацієнти з онкологією, з важким ураженням центральної нервової системи, з гострою та хронічною нирковою недостатністю, а також іншими важкими хронічними захворюваннями, що рідко зустрічаються. 

У співпраці з урядами інших країн в питаннях надання медичної допомоги дітям велику роль відіграє перша леді України Олена Зеленська.

Фото демонстративне

Поділитись
Зараз читають