Пошук

Україна здобула на Олімпіаді-2024 ще три медалі

05 Серпня 2024 10:00
Наталя Іванова

У неділю, 4 серпня, у Парижі на Олімпіаді-2024 троє українців принесли Україні одну золоту та дві бронзові медалі.

Золото виборола українська легкоатлетка Ярослава Магучіх, яка у вирішальному протистоянні обійшла австралійку Ніколу Оліслагерс. Магучіх взяла висоту 2.00 метра з першої спроби, а її суперниця – з третьої. З планкою на висоті 2.02 метра Оліслагерс не впоралася, що і зробило Магучіх олімпійською чемпіонкою.

До цього ж Ярослава з першої спроби підкорила висоту 2.10м, тим самим оновивши світовий рекорд (2.09м), що тримався 37 років.

Ще одна українка Ірина Геращенко розділила бронзу з австралійкою Елеонор Паттерсон – вони удвох взяли висоту 1,95 метра та з трьох спроб не підкорили планку 1,98 метра.

Для 29-річної Ірини це перша олімпійська нагорода, а Ярослава виграла другу медаль, адже вже є бронзовою призеркою Олімпіади в Токіо.

Український легкоатлет Михайло Кохан також став бронзовим призером Олімпійських ігор-2024. У фіналі метання молота він показав третій результат. До фіналу Олімпіади-2024 Кохан відібрався за результатами кваліфікації. Її український метальник молота завершив автоматично: у другій спробі виконав спробу на 77.42 метра, перевершивши норматив.

У фіналі Кохан змагався проти всіх призерів попередньої Олімпіади у Токіо — поляків Войцеха Новіцькі та Павєла Файдека, норвежця Ельвінда Генріксена. Також серед конкурентів були чинний чемпіон світу Ітан Кацберг з Канади та бронзовий призер того турніру, угорець Бенце Галаш.

До того ж Михайло Кохає є інструктором зі спорту (вищої кваліфікації) спортивного клубу Національної гвардії України.

Нагадаємо, що перше золото для України на Олімпіаді-2024 здобула збірна з фехтування. До цього бронзу медаль завоювала фехтувальниця Ольга Харлан в індивідуальному змаганні, а срібну – здобув Сергій Куліш у стрільбі з гвинтівки з трьох позицій на дистанції 50 метрів.