Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

У застосунку «Дія» очікується велике оновлення: які послуги з’являться 

19 Грудня 2023 15:41
Олександра Сергєєва
У застосунку «Дія» очікується велике оновлення: які послуги з’являться 

Сьогодні, 19 грудня, розпочалася головна технологічна подія Мінцифри — Diia Summit, на якому виступив Володимир Зеленський та презентував велике оновлення застосунку та впровадження сервісів, на які чекало багато українців. Про це повідомив Михайло Федоров.

Наразі у «Дія» працюють вже 14 цифрових документів у смартфоні та понад 130 онлайн-сервісів, але розробники не зупиняються – постійно триває робота над тим, щоб повністю цифровізувати державу та позбутися участі третіх осіб для запобігання корупції при отриманні тих чи інших документів.

Вже зовсім скоро у застосунку відбудеться глобальне оновлення і буде додано наступні сервіси:

Внесення змін про ФОП

Нещодавно у застосунку запрацювала функція автоматичного закриття ФОП, а вже скоро можна буде автоматично оновлювати власні дані, такі як: змінити прізвище, кведи або контактну інформацію. 

Послуги для моряків

Буде розширено перелік звань, на які моряки можуть подати документи. Це допоможе подолати корупцію у цій сфері та зробити оновлення документів моряка прозорим, завдяки відсутності залучення до процесу третіх осіб. 

єПідприємець

Це комплексний сервіс і послуга у межах державної антикорупційної стратегії, яку розробляло НАЗК. Вона об’єднує 8 послуг для бізнесу і дозволяє отримувати їх за однією заявою. Йдеться не тільки про реєстрацію бізнесу, а й про паралельне отримання додаткових послуг, які необхідні саме для цього підприємства, щоб не ходити по інших сайтах чи офлайн-органах.

Карта укриттів та пунктів незламності

Послуга була запущена раніше, але функціонувала некоректно. Наразі її буде оновлено. Це буде певна платформа, де можна зібрати всі пункти незламності й укриття, подивитися, чим вони забезпечені, побачити фото і залишити відгук. 

Перереєстрація авто

Послуга, яку на сторінках міністерства давно просили українці, нарешті запрацює. Починаючи з опівночі купити чи продати автомобіль можна буде онлайн. 

Обмін сертифіката на житло

Наприкінці вересня у “Дії” стали доступні для ознайомлення житлові сертифікати – їх отримали ті українці, хто в рамках програми “єВідновлення” подавав відповідну заявку на відновлення зруйнованого житла. Тепер отримані сертифікати можна буде обміняти на житло в режимі онлайн. Зазначається, що на цьому тижні послуга працюватиме у стартовому режимі, а далі буде масштабуватися.

Окрім оновлення переліку доступних послуг нове «обличчя» отримає й сам сайт. Новий дизайн, за словами Михайла Федорова, є необхідним для зручності користувачів, адже послуги додаються, тож й інтерфейс має бути більш зручним.

Поділитись
Зараз читають