Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Туреччина, Румунія та Болгарія підписали меморандум про протимінну групу у Чорному морі

12 Січня 2024 09:45
Ганна Ковальова
Туреччина, Румунія та Болгарія підписали меморандум про протимінну групу у Чорному морі

Болгарія, Румунія та Туреччина 11 січня у Стамбулі підписали меморандум про взаєморозуміння щодо створення Чорноморської військово-морської протимінної групи (MСM Black Sea).

Про це йдеться у повідомленні на сайті Міноборони Болгарії, повідомляє “Суспільне“.

Після остаточного схвалення документа на національному рівні країнами-учасницями розпочнеться процес оперативного планування діяльності MCM Black Sea, а після цього групу протимінної боротьби можна буде залучити для виконання реальних завдань.

Зазначається, що спочатку MCM Black Sea передбачав участь протимінних кораблів лише трьох держав Чорноморського союзу. Для усунення мінної загрози дії переважно проводитимуться в територіальних водах і виключних економічних зонах країн-учасниць.

Виконавчим органом для ухвалення рішень, управління, консультацій і загального керівництва проведенням протимінних операцій буде Комітет військово-морської протимінної групи в Чорному морі, що складається з командувачів ВМС трьох країн-учасниць.

На підставі рішень комітету буде складено план-графік ведення бойових дій на окремих напрямках із зазначенням сил, запланованих до участі на відповідний період активізації угруповання (не більше 4 періодів по 15 діб протягом одного календарного року).

Раніше у Міноборони Болгарії повідомили, що створення групи протимінного захисту було ініційоване Туреччиною у серпні 2023 року. Її основним завданням є забезпечення безпеки морських шляхів у Чорному та протидія мінній загрозі, що виникла після російської агресії проти України.

У відомстві наголосили, що операції групи будуть виключно мирні і не будуть спрямовані проти будь-якої країни.

“Очікується, що вони допоможуть покращити взаємодію та добросусідські відносини між учасниками, не замінюючи присутності НАТО та заходів, що продовжуються, щодо стримування та оборони в Чорноморському регіоні”, — сказано в заяві.

Поділитись
Зараз читають