Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ТЕПЕР ОФІЦІЙНО: ТЕРМІН ПОСТАНОВКИ НА ОБЛІК ДЛЯ ЖІНОК ПЕРЕНЕСЕНО З 1 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ НА 1 ЖОВТНЯ 2023 РОКУ

07 Вересня 2022 14:28
Тетяна Терзі
ТЕПЕР ОФІЦІЙНО: ТЕРМІН ПОСТАНОВКИ НА ОБЛІК ДЛЯ ЖІНОК ПЕРЕНЕСЕНО З 1 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ НА 1 ЖОВТНЯ 2023 РОКУ

Міністр оборони України Олексій Резніков у вівторок, 6 вересня, підписав наказ про відтермінування строків взяття жінок на військовий облік. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила у Фейсбуці.

«Наразі в парламенті на рівні профільного комітету Верховної Ради доопрацьовується проєкт Закону «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Свої пропозиції, які серед іншого передбачають, що взяття на військовий облік жінок носить виключно добровільний характер, Міністерство оборони України раніше направило до Комітету. Разом з тим, розуміючи, що законотворчий процес є тривалим, паралельно Міноборони, в межах повноважень, підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік – до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ вчора, 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков» – повідомила Ганна Маляр.

Нагадуємо, що норма про обов’язкову постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік регулюється саме законом. Цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання.

«Ми ж, в межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати строки. Тож, ще на рік – до 01 жовтня 2023, їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним. Робота в комітеті Верховної Ради активно продовжується. Тому, ніякої паніки і зради. Ніяких обмежень для жінок не існує. Після прийняття відповідних змін до законодавства щодо виключно добровільного взяття на військовий облік жінок, необхідності знов і знов відтерміновувати строки наказами Міноборони більше не буде» – додала Ганна Маляр.

Як заявив Генеральний Штаб, досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Поділитись
Зараз читають