Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

«ПРИХИСТОК» ОНОВЛЮЄТЬСЯ: З 1 ЖОВТНЯ УРЯД РОЗШИРИВ МОЖЛИВОСТІ РОЗСЕЛЕННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

03 Жовтня 2022 12:00
Ганна Ковальова
«ПРИХИСТОК» ОНОВЛЮЄТЬСЯ: З 1 ЖОВТНЯ УРЯД РОЗШИРИВ МОЖЛИВОСТІ РОЗСЕЛЕННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Уряд схвалив постанову, згідно з якою вже з 1 жовтня збільшується розмір компенсації людям, які надали тимчасове житло внутрішнім переселенцям у межах програми «Прихисток». Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Програма передбачає державну компенсацію за житлово-комунальні послуги тим, хто безоплатно прихистив внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованих територій чи зон проведення воєнних (бойових) дій.

Власники житла, що розмістили у себе ВПО, отримуватимуть 900 гривень замість 450 за кожну таку особу на місяць. Це стало можливим завдяки оновленому Меморандуму про співпрацю, який від імені Уряду уклав Мінрегіон із Товариством Червоного Хреста України.

Нагадаємо, нещодавно Уряд схвалив ще одну новацію: при нарахуванні субсидій згадана компенсація не буде обчислюватися як отриманий дохід. Вказане стане ще одним хорошим стимулом для тих, хто приймає у себе вимушених втікачів від війни.

Крім того, окремо було розширено перелік закладів, які отримають компенсацію за комунальні послуги, якщо прихистять ВПО. Таке право матимуть не лише державні та комунальні підприємства, а і юридичні особи, ФОПи, релігійні організації й інші. Всі, хто готовий прихистити внутрішніх переселенців.

Читайте також: Болградський район має прийняти 7 тисяч переселенців. Терміново потрібне житло! До жителів Болградського району звернулася районна військова адміністрація. Керівник Геннадій Бамбура просить всіх підприємців та мешканців району допомогти розселити внутрішньо-переміщених осіб з гарячих точок країни.

Також нещодавно інтернет-видання “Махала” писало про те, як Болградський район готується до розселення 7 тисяч осіб, які будуть вимушено переселені з ТОТ чи зон бойових дій. Прочитати статтю можна за посиланням.

Поділитись
Зараз читають