Олімпійські ігри-2024 завершено: який результат показали українські спортсмени та чи перевершили минулорічні показники

12 Серпня 2024 15:15
Олександра Сергєєва

Вчора, 11 серпня, відбулася церемонія закриття Олімпійських ігор-2024. Урочистий захід відбувався на стадіоні “Стад де Франс” у передмісті Парижа Сен-Дені. Про це повідомляє “Махала” з посиланням на Національний олімпійський комітет України та Президента Володимира Зеленського.

Загалом у медальному заліку Україна посіла 22 місце, виборовши 12 медалей у різних видах спорту, що одночасно є найкращим та майже найгіршим результатом за останні роки.

За кількістю золотих медалей це найкращий результат збірної за всю історію участі незалежної України у літній Олімпійських іграх, а ось загальна кількість далеко не найкраща. Меншу кількість спортсмени привозили лише один раз – у 2016 році.

Хто здобув золоті медалі?

• 3 серпня золото виборола збірна фехтувальниць — Ольга Харлан, Аліна Комащук, Юлія Бакастова й Олена Кравацька. Протягом змагань Україна часто відставала від суперниць з Південної Кореї, але у фінальному раунді Ольга Харлан таки змогла вирвати перемогу.
  • 4 серпня ще одну золоту медаль Україні принесла легкоатлетка Ярослава Магучіх, яка подолала висоту 2,02 м.
  • 8 серпня золоту медаль здобув боксер Олександр Хижняк.

Хто здобув срібло?

• 1 серпня першу срібну медаль для України здобув Сергій Куліш у змаганнях зі стрільби з пневматичної гвинтівки, заробивши 461,3 бала.
  • 5 серпня гімнаст Ілля Ковтун у фіналі змагань на паралельних брусах здобув “срібло” з результатом 15,500 балів.
  • 8 серпня срібну медаль у греко-римській боротьбі здобув борець Парвіз Насібов.
  • 9 серпня веслувальниці Анастасія Рибачок та Людмила Лузан посіли друге місце у фіналі Олімпіади з веслування в каное-двійці на дистанції 500 метрів.
  • 10 серпня срібну медаль для України здобула борчиня Ірина Коляденко, показавши найкращий результат України в жіночій вільній боротьбі на Іграх з 2004 року.

Власники бронзових медалей

• 29 липня першу “бронзу” для України виборола фехтувальниця Ольга Харлан.
  • 4 серпня медаль здобув легкоатлет Михайло Кохан у фіналі метання молота, показавши персональний найкращий результат — 79,39 м.