З початком нового місяця на українців чекає низка змін, зокрема, зростуть податки та тарифи на послуги поштових операторів. Однак є й приємні зміни – українцям почнуть виплачувати кошти в рамках програми “Національний кешбек”. Докладніше про те, що чекає на українців з 1 жовтня, розповість Махала.
Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт № 11416-д, який передбачає підвищення податків. За словами народного депутата Ярослава Железняка, закон запроваджується “заднім числом”, тобто друге читання відбудеться у середині жовтня, а починає діяти з 1 жовтня.
З 1 жовтня в Україні почнуть діяти нові правила оподаткування поштових марок, конвертів та карток, відповідно, вартість пересилки внутрішнього листа вагою до 50 грамів зросте до 18 гривень. Ціни на марковані конверти залежатимуть від формату:
Вартість міжнародних відправлень також зміниться залежно від курсу, встановленого НБУ:
Нова пошта також з 1 жовтня оновлює тарифи. Всередньому вартість посилки зросте на 10 гривень залежно від категорії посилки: мала, середня чи велика.
Нові тарифи:
вартість пересилки документів тепер становитиме 65 гривень;
вартість пакування посилок, відправлених через поштомат, становитиме 15 грн;
доставлення посилок по Україні вагою до 2 кг становитиме 80 гривень;
доставлення посилок по Україні вагою до 10 кг становитиме 110 гривень;
доставлення посилок по Україні вагою до 30 кг становитиме 160 гривень.
Водночас компанія скасувала плату за деякі послуги, а саме:
У жовтня розпочнуться перші виплати Національного кешбеку в рамках програми “Зроблено в Україні”.
Накопичувати кешбек за купівлю вітчизняних товарів українці почали з початку вересня, однак виплачувати його будуть до 20 числа наступного місяця. Максимально за місяць можна накопичити до 3 тис. грн.
Отримані кешбек-кошти можна буде використати на:
27 жовтня Україна перейде на “зимовий час” та житиме за ним завжди. Верховна Рада скасувала перехід на “літній час”. За підрахунками Міненерго, скасування переведення годинників не матиме драматичного впливу на енергосистему.
Після переходу на “зимовий час” Україна залишиться в часовому поясі GMT +2.
З 1 жовтня НБУ вводить тимчасовий ліміт на перекази між фізичними особами за схемою “картка на картку”. Обмеження діятиме протягом шести місяців, а максимальна сума переказів становитиме 150 000 гривень на місяць.
За даними НБУ, 98% клієнтів здійснюють щомісячні перекази, що не перевищують встановленого ліміту. Тому передбачається, що нові правила не матимуть значного впливу на більшість населення України.
Водночас перекази за реквізитами IBAN не підпадають під ці обмеження, а також ліміт не діятиме також для наступних операцій: