Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Незабаром Україна перейде на літній час: коли та навіщо?

23 Березня 2024 10:37
Ганна Ковальова
Незабаром Україна перейде на літній час: коли та навіщо?

Щороку в Україні переводять годинники: восени – на годину назад, навесні – на годину вперед. Стрілки годинника на літній час в Україні, як правило, переводять в останню неділю березня. У 2024 році перехід на літній час буде в ніч із 30 березня на 31 березня, о 3:00. 

Вже наступного тижня українці переведуть годинник на літній час – на 1 годину вперед. Сучасна техніка (комп’ютери та смартфони) переходять на новий час автоматично, перевести вручну потрібно буде кнопкові телефони та механічні годинники.

Навіщо потрібне переведення годинників на літній час 

Літній час – це час, який вводиться на літній період. Зазвичай годинник переводять навесні, на 1 годину вперед відносно стандартного часу (тобто, зимового). Роблять це з метою більш раціонального використання світлого часу доби та економії електроенергії на освітлення, а також для синхронізації в часі з іншими країнами.

В Україні час переводять двічі на рік через ще одну суттєву причину: доволі велику відстань між східними та західними областями. Якщо Україна житиме в одному часовому поясі весь рік, то це може призвести до певних незручностей. Наприклад, якщо залишити назавжди зимовий час, то на сході влітку сонце сходитиме посеред ночі – тобто сонце зійшло, а на годиннику – 3:00. І, як правило, заходити теж завчасно – приблизно близько 20:00. 

Якщо ж зробити навпаки і залишити назавжди літній час, то в західних регіонах сонце взимку сходитиме, коли на годиннику буде 9:00, тобто, на роботу і до школи потрібно буде добиратися в темряві. Відмовитися від переведення годинників можна лише в тому разі, якщо запровадити в Україні два часові пояси. Але до цього доведеться переходити на літній час, а потім повертатися назад на зимовий.

Поділитись
Зараз читають