Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Недійсні паспорти українців знов стануть дійсними (роз’яснення)

14 Березня 2023 09:00
Ганна Ковальова
Недійсні паспорти українців знов стануть дійсними (роз’яснення)

Державна міграційна служба не буде визнавати недійсними закордонні паспорти, транслітерація прізвищ у яких не збігається з ID-картою. Про це розповів член комітету Верховної Ради з питань правової політики Роман Бабій.

“Анулювання закордонних паспортів у зв’язку зі зміною правил транслітерації не буде. Голова Державної міграційної служби Наталія Науменко повідомила сьогодні про це під час нашого комітету”, – зазначив Роман Бабій.

На комітеті очільниця ДМС також повідомила, що процес анулювання закордонних паспортів зупинено, а дію тих паспортів, які вже анулювалися у зв’язку з цим, було чи найближчим часом буде поновлено.

“Проблема є – наразі близько 34 000 громадян України мають закордонні паспорти з різною транслітерацією. Наші європейські партнери незадоволені, бо деякі українці зловживають цим – обходять обмеження на перебування за кордоном та отримання допомоги, використовуючи для цього свої різні паспорти, написання ім’я чи прізвища в яких відрізняється. А на папері (чи в електронній базі) різне написання – значить не одна й та ж людина”, – зазначив Бабій.

За словами нардепа, проблему будуть вирішувати, переконуючи людей змінити документи або просто змінюючи їх по завершенні терміну дії.

Нагадаємо, минулого тижня ДМС повідомила, що частину закордонних паспортів та ID-карт (внутрішніх паспортів) з різною транслітерацією імені та прізвища визнано недійсними.

Поділитись
Зараз читають