Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Молдова підписала угоду щодо будівництва автомагістралі, яка з’єднає її з ЄС та Україною

04 Лютого 2024 12:00
Ганна Ковальова
Молдова підписала угоду щодо будівництва автомагістралі, яка з’єднає її з ЄС та Україною

Молдова підписала з Європейським інвестиційним банком угоду щодо попереднього техніко-економічного оцінювання та техніко-економічних досліджень, необхідних для реалізації проєкту будівництва автомагістралі Ясси-Унгени-Кишинів-Одеса.

Про це повідомляє Euractiv.

«Автомагістраль Унгени-Кишинів-Одеса з’єднає регіональні економічні та промислові центри трьох країн, сприятиме торговельному, економічному та соціальному розвитку, наближаючи Молдову до ЄС на інфраструктурному рівні», – заявив міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спіну.

За його словами, попереднє техніко-економічного оцінювання має бути завершене до кінця 2024 року, а техніко-економічне обґрунтування, як очікується, буде завершене до кінця 2025 року.

Нагадаємо, Європейський інвестиційний банк ухвалив кредит для Молдови на 41,2 млн євро для вдосконалення внутрішніх транспортних шляхів країни, зокрема, залізничного сполучення.

Цей кредит буде доповнений грантом від ЄС на суму 12 млн євро, що будуть використані для розвитку «коридорів солідарності» на кордонах з Україною.

Поділитись
Зараз читають