Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Хакерська атака на Київстар: хто в цьому винен та коли до абонентів повернеться зв’язок і інтернет

13 Грудня 2023 15:45
Олександра Сергєєва
Хакерська атака на Київстар: хто в цьому винен та коли до абонентів повернеться зв’язок і інтернет

До деяких абонентів мережі вже почав повертатися домашній інтернет, однак на усунення усіх проблем, що виникли внаслідок хакерської атаки, знадобиться ще деякий час.

Відповідальність за атаку вже взяло на себе одне з російських псевдохакерських угруповань «Солнцепек». Це хакерський підрозділ головного управління генштабу збройних сил рф.

За їхніми словами, команда хакерів проникла в мережу оператора і міцно закріпилася там. Під час атаки було знищено внутрішню мережеву інфраструктуру організації, яка забезпечує зв’язком не лише мільйони абонентів, а й ЗСУ. Також вони пишуть, що їхнім хакерам дісталися особисті дані клієнтів компанії: ПІБ, паспортні дані та адреси. 

У Київстарі витік особистих даних користувачів спростували.

На допомогу у відновленні мережі Київстар долучились фахівці СБУ. Також вони документують наслідки кибератаки РФ по цивільній інфраструктурі України, як черговий воєнний злочин.

Що стосується відновлення мережі, то сьогодні, 13 грудня планується відновити фіксований інтернет для домогосподарств, а також розпочати запуск мобільного зв’язку та інтернету. Планувалося, що повернути зв’язок вдасться у першій половині дня, однак усунути пошкодження у короткий термін не вдалося.

У деяких споживачів інтернет вже з’явився, однак переважна більшість все ще чекає своєї черги на підключення. 

«Зараз спеціалісти компанії працюють над відновленням інших послуг і зроблять все можливе, аби остаточно завершити цю роботу протягом 13 грудня 2023 року. Відновлення сервісів може відбуватись поступово», – повідомили у компанії.

Також вони зазначили, що усі абоненти і корпоративні клієнти,  які внаслідок хакерської атаки не могли скористатись сервісами компанії, обов`язково отримають компенсації.

В Одеській області забезпечити сталий звʼязок у всіх населених пунктах області планується протягом доби. З цього приводу голова ОВА Олег Кіпер зібрав нараду з представниками операторів мобільного звʼязку.

«Попри безпрецедентну для України ситуацію, маємо чіткий план як повернути зв’язок. Вже проведена перевірка всіх населених пунктів – розуміємо де є проблеми. Вирішуємо. Наразі розгорнуті пункти незламності з доступом до інтернету, їх локації можна знайти у Дії. Районним адміністраціям передані додаткові Starlink», – повідомив очільник ОВА.

Поділитись
Зараз читають