Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Історична подія: на Закарпатті добули першу власну сіль (Фото)

06 Серпня 2023 17:06
Ганна Ковальова
Історична подія: на Закарпатті добули першу власну сіль (Фото)

У Закарпатській області добули першу сіль у межах розробки Тереблянського соляного родовища, яке знаходиться у Тячівському районі.

Про це повідомив очільник Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита.

Він зазначив, що ця подія має колосальне значення для продовольчої безпеки країни й економічного розвитку регіону.

«Родовище на Закарпатті зможе на 100% забезпечити Україну технічною і кухонною сіллю, яка в найближчій перспективі буде поставлена для утримання доріг у зимовий період та для закриття потреб населення. Ми разом провели величезну роботу для того, щоб проєкт став реальністю. Це нова сторінка в історії України та Закарпаття, котра посилить нашу країну і зміцнить економічний фронт», — розповів глава ОВА.

Нагадаємо, раніше вся Україна була “солоною” за рахунок державного підприємства “Артемсіль”, що знаходилося на Донеччині. Весною 2022 року сіль, яку знають та люблять мільйони українців, зникла з полиць магазинів. Це сталося через те, що у квітні 2022 року через російські обстріли в шахтах Соледара вперше з часів Другої світової війни перестали видобувати сіль. Цехи величезного підприємства «Артемсіль» згоріли, обладнання було знищене, будівлі зруйновані, а понад 2500 людей, чиє життя було нерозривно пов’язане з містом на Донеччині, залишили свій дім. З 25 січня 2023 року Соледар знаходиться в повній російській окупації. Вже понад рік на полицях українських магазинів продається переважно імпортована з інших країн сіль. Але скоро ця ситуація зміниться…

Поділитись
Зараз читають