Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ДЕНЬ ЕВРОПИ В УКРАЇНІ: ІСТОРІЯ СВЯТА

21 Травня 2022 08:32
Тетяна Терзі
ДЕНЬ ЕВРОПИ В УКРАЇНІ: ІСТОРІЯ СВЯТА

У суботу, 21 травня, в Україні відзначають День Європи. Свято в Україні було встановлено у 2003 році указом тодішнього президента Леоніда Кучми. Свято було засноване з урахуванням стратегічного курсу України на зближення з Європейським Союзом та подальший вступ до ЄС.

Історія свята

Історично День Європи святкують двічі. Перша дата була заснована на честь створення Ради Європи, а друга — на честь того, що 1950 року країни-засновники вперше запропонували створити Європейський Союз.

Так, 5 травня 1945 року було створено міжнародну організацію Рада Європи, яка нараховувала 46 держав-членів у європейському просторі. Метою Ради було досягнення єдності між її членами для захисту та запровадження загальних принципів, у тому числі для сприяння в економічному та соціальному прогресі.

Країнами-засновниками Ради Європи стали: Бельгія, Ірландія, Нідерланди, Данія, Італія, Норвегія, Франція, Люксембург, Швеція та Великобританія. Україна стала членом Ради Європи 9 листопада 1995 року.

В 1950 році міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив із закликом до об’єднання повоєнних європейських держав для їхнього розвитку та процвітання в майбутньому. Промова політика стала першим кроком на шляху до об’єднаної Європи.

 9 травня 1985 року лідери саміту Європейської ради в Мілані вирішили відобразити день проголошення Декларації Шумана і ухвалили щорічно відзначати 9 травня як День Європи.

В Україні це свято не має фіксованої дати, воно відзначається щороку в третю суботу травня.

У мирний час на центральних площах міст нашої країни проводять святкові заходи, презентації про історію та культуру європейських країн, концерти, тощо. В умовах воєнного стану проведення масових заходів не рекомендується, це може бути небезпечним через загрозу ракетного обстрілу та провокацій з боку окупантів.

Поділитись
Зараз читають