У Священному писанні не вказане конкретне число, однак, завдяки певним натякам у тексті, можна зрозуміти, що то є саме 25 грудня. Про це повідомляє «Махала»
У Біблії сказано, що Ісус народився у печері, бо не було де переночувати. Там стояла худоба, що може свідчити про те, що це був час негоди, а значить, зима.
Також згадується, що Ісус народився у період південного сонцестояння. На Близькому Сході ця фаза починається 22 грудня і закінчується 25-го. Тому саме цей останній день християнська церква встановила як день народження Ісуса.
Різдво 7 січня відзначали через плутанину у календарях.
Раніше всі жили за юліанським, введеним римським імператором Юліаном 1 січня 45 року. Саме з цієї дати і починався кожен наступний рік. Але цей календар був неточним, і у середньовіччі спочатку римо-католики, а потім і протестанти перейшли на григоріанський календар, який ввів Папа Римський Григорій.
Візантійська церква продовжувала жити за юліанським літочисленням. Так християни стали відзначати Різдво з різницею у 13 днів. Усі – 25 грудня, але кожен за своїм календарем.
Російська імперія та Україна, яка у той час перебувала під культурним та релігійним впливом московської держави та церкви, жила за юліанським календарем, тож Різдво святкували 25 грудня аж до 1918 року.
У січні 1918 року радянська влада ввела григоріанський календар на всіх землях колишньої російської імперії. Відповідно до нього була введена поправка в 13 діб. Через це виникла велика плутанина. Наприклад, говорили «велика жовтнева революція», а відзначали цей день 7 листопада. Така сама ситуація сталася й з Різдвом.
Влітку 1923 року Константинопольський патріарх Мелетій IV скликав Всеправославний конгрес, який рекомендував помісним церквам перейти на новий календар – новоюліанський.
Дати нерухомих свят у новоюліанському календарі збігаються з датами григоріанського календаря аж до 2800 року. Тобто, фактично держави і церкви стали жити за одним літочисленням. Не перейшли на нього лише російська, Єрусалимська, Сербська і Грузинська православні церкви. Вони живуть за дуже неточним календарем, введеним ще римським імператором-язичником.
До того ж, святкування Різдва до Нового року обґрунтовується й тим, що перед Різдвом є обов’язковий піст. Тож у святкування 7 січня дуже нелогічно те, що усі гучно святкують новорічні ранки, корпоративи, весело зустрічають Новий рік і все це у різдвяний піст, коли себе треба обмежувати у веселощах і їжі! А потім 7 січня настає Різдво.
Сподіваємося, що цей матеріал зміг довести кожному, що вже час попрощатися з російськими звичками, які не є правильними, та почати переходити на новий календар, де Святого Миколая святкують 6 грудня, Різдво 25, а Водохреща 6 січня.