Рак товстої і прямої кишки, або колоректальний рак, посідає одне з провідних місць серед онкологічних захворювань у жінок. Рання діагностика і своєчасне лікування відіграють ключову роль у поліпшенні прогнозу і якості життя пацієнток. Фахівці лікарні LISOD, відомої своїм передовим підходом до лікування онкологічних захворювань, діляться своїми знаннями і досвідом для підвищення обізнаності про це захворювання на сторінці https://www.lissod.com.ua/ua/about-cancer/cancer-types/rak-prjamoj-i-tolstoj/. Нижче деякі чистини від статті з сайті лікарні.
Насправді вони однакові для всіх, незалежно від статі. Найпоширенішими симптомами є кров у випорожненнях, втрата ваги без причини та постійний закреп або діарея.
Інші симптоми колоректального раку можуть включати:
Водночас потрібно пам’ятати, що люди з раком товстої кишки можуть взагалі не мати симптомів.
Ні, не зовсім. Більш важливими, ніж стать, є інші фактори ризику, такі як вік, сімейний анамнез та особистий анамнез поліпів, синдромів раку або інших захворювань, таких як хвороба Крона або виразковий коліт.
Спазми та здуття живота можуть виникати з багатьох причин. Зазвичай вони не є ознаками пухлини товстої або прямої кишки, але залежно від розміру та місця розташування у пацієнта можуть з’явитися ці симптоми.
Іноді буває важко визначити, звідки виникають симптоми в черевній порожнині й тазу. Кровотеча може бути як менструальною, так і ректальною. А деякі захворювання, такі як ендометріоз, також можуть спричиняти біль, здуття живота, спазми і кровотечу. У рідкісних випадках ендометріоз може проникнути в товсту кишку і спричинити там кровотечу, яку можна побачити під час колоноскопії та підтвердити за допомогою сканування і біопсії.
Онкологи закликають жінок звертати увагу на те, що їм говорить їхнє тіло. Біль у животі може бути симптомом онкологічного захворювання, хоча й трапляється рідко. Отже, якщо біль відрізняється від того, який ви відчували раніше, або триває довше, ніж звичайний менструальний період, повідомте про це свого лікаря і пройдіть обстеження.
Ризик розвитку багатьох видів раку збільшується після менопаузи, але тільки тому, що ризик розвитку будь-яких аномальних змін збільшується з віком. Ось чому для чоловіків і жінок із середньою ймовірністю появи пухлини важливо проходити скринінгову колоноскопію кожні 10 років, починаючи з 45 років.
Не існує заходів, які б могли повністю захистити вас від аномальних змін або гарантувати, що у вас ніколи не буде діагностовано рак. Але можна знизити цю ймовірність:
Не забувайте, що будь-які зміни в роботі вашого організму сигналізують про порушення, які можуть бути пов’язані з різними захворюваннями. Незалежно від їх серйозності, вони потребують медичної діагностики та лікування.