Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Симптоми колоректального раку в жінок: п’ять речей, які потрібно знати

27 Травня 2024 11:48
Махала
Симптоми колоректального раку в жінок: п’ять речей, які потрібно знати

Рак товстої і прямої кишки, або колоректальний рак, посідає одне з провідних місць серед онкологічних захворювань у жінок. Рання діагностика і своєчасне лікування відіграють ключову роль у поліпшенні прогнозу і якості життя пацієнток. Фахівці лікарні LISOD, відомої своїм передовим підходом до лікування онкологічних захворювань, діляться своїми знаннями і досвідом для підвищення обізнаності про це захворювання на сторінці https://www.lissod.com.ua/ua/about-cancer/cancer-types/rak-prjamoj-i-tolstoj/. Нижче деякі чистини від статті з сайті лікарні.

Які симптоми колоректального раку у жінок?

Насправді вони однакові для всіх, незалежно від статі. Найпоширенішими симптомами є кров у випорожненнях, втрата ваги без причини та постійний закреп або діарея.

Інші симптоми колоректального раку можуть включати:  

  • Надмірна втома.
  • Задишка або біль у грудях через залізодефіцитну анемію.
  • Дискомфорт або позиви до дефекації, навіть коли в цьому немає потреби. 
  • Біль у животі або спазми. 

Водночас потрібно пам’ятати, що люди з раком товстої кишки можуть взагалі не мати симптомів. 

Отже, немає ніяких симптомів, характерних тільки для жінок?

Ні, не зовсім. Більш важливими, ніж стать, є інші фактори ризику, такі як вік, сімейний анамнез та особистий анамнез поліпів, синдромів раку або інших захворювань, таких як хвороба Крона або виразковий коліт.  

Чи приймають жінки симптоми менструальних спазмів або інших пов’язаних з ними проблем за колоректальний рак?

Спазми та здуття живота можуть виникати з багатьох причин. Зазвичай вони не є ознаками пухлини товстої або прямої кишки, але залежно від розміру та місця розташування у пацієнта можуть з’явитися ці симптоми.  

Іноді буває важко визначити, звідки виникають симптоми в черевній порожнині й тазу. Кровотеча може бути як менструальною, так і ректальною. А деякі захворювання, такі як ендометріоз, також можуть спричиняти біль, здуття живота, спазми і кровотечу. У рідкісних випадках ендометріоз може проникнути в товсту кишку і спричинити там кровотечу, яку можна побачити під час колоноскопії та підтвердити за допомогою сканування і біопсії. 

Онкологи закликають жінок звертати увагу на те, що їм говорить їхнє тіло. Біль у животі може бути симптомом онкологічного захворювання, хоча й трапляється рідко. Отже, якщо біль відрізняється від того, який ви відчували раніше, або триває довше, ніж звичайний менструальний період, повідомте про це свого лікаря і пройдіть обстеження. 

Чи впливає стать людини на фактори ризику колоректального раку?

Ризик розвитку багатьох видів раку збільшується після менопаузи, але тільки тому, що ризик розвитку будь-яких аномальних змін збільшується з віком. Ось чому для чоловіків і жінок із середньою ймовірністю появи пухлини важливо проходити скринінгову колоноскопію кожні 10 років, починаючи з 45 років.

Як убезпечити себе від розвитку раку в товстій або прямій кишці?

Не існує заходів, які б могли повністю захистити вас від аномальних змін або гарантувати, що у вас ніколи не буде діагностовано рак. Але можна знизити цю ймовірність:

  • Регулярні скринінги. Проходьте регулярні обстеження, особливо після 50 років або за наявності факторів ризику. Це дає змогу виявити передракові поліпи та ранні стадії раку.
  • Здорове харчування. Їжте більше клітковини, овочів і фруктів, уникайте червоного й обробленого м’яса. Корисними є продукти, багаті антиоксидантами та вітамінами.
  • Фізична активність. Регулярно займайтеся спортом – мінімум 150 хвилин помірної або 75 хвилин інтенсивної активності на тиждень.
  • Відмова від шкідливих звичок. Уникайте куріння та надмірного вживання алкоголю, щоб знизити ризик розвитку раку.
  • Контроль ваги. Підтримуйте здорову вагу, дотримуючись здорової дієти, та займайтеся фізичною активністю.
  • Сімейний анамнез. Обговоріть сімейну історію колоректального раку з лікарем. Можливо, знадобиться більш ранній скринінг або генетичне тестування, якщо в когось із ваших близьких уже було діагностовано пухлину.
  • Поінформованість про симптоми. Знання симптомів може допомогти виявити аномальні зміни на тих стадіях, коли успішність лікування ще досить висока.

Не забувайте, що будь-які зміни в роботі вашого організму сигналізують про порушення, які можуть бути пов’язані з різними захворюваннями. Незалежно від їх серйозності, вони потребують медичної діагностики та лікування.

Поділитись
Зараз читають