Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Вівчарство Бессарабії: повний процес приготування овечої бринзи (Відео)

01 Червня 2024 17:00
Валерій Гайдаржи
Вівчарство Бессарабії: повний процес приготування овечої бринзи (Відео)

Вівчарство в Бессарабії має багатовікову історію, передаючись із покоління в покоління. Майже в кожному селі є ферми, де навесні збираються великі отари овець та кіз. У різних населених пунктах ці ферми мають свої унікальні назви: агил, пєрдє,  миндра, тирла та інші. Незалежно від назви, процеси, що відбуваються на фермах, залишаються незмінними. Журналіст видання “Махала” відвідав одну з таких ферм у селі Кубей Болградського району та дізнався про процес приготування бринзи. 

У нас в селі Кубей місце, де знаходяться отари овець або кіз, називають тирла. Навесні, коли розпочинається сезон випасання худоби, місцеві мешканці привозять до нас своїх тварин, так збирається отара. Вівці перебувають тут майже до кінця осені,  ми займаємося всіма процесами їх догляду. Також на початку сезону ми складаємо чергу для господарів, вівці яких знаходяться у нас. Кожен господар має свій день, коли він може приїхати та забрати надій молока. Кількість молока залежить від багатьох факторів: від імунітету тварини до кількості опадів у регіоні, від яких залежить зростання трави”, – розповів один із місцевих пастухів Дмитро.

Після отримання молока більшість господарів розпочинають процес приготування бринзи. Спочатку, ще до теплого молока додають сичужний фермент та залишають в теплому приміщенні на 40 хвилин. За цей час молоко згортається. Після спеціальної лопаткою воно нарізається на маленькі шматочки, переливається в спеціальний прес під назвою шарапана та накривається важкою дерев’яною кришкою. Через 2-3 години свіжа бессарабська бринза готова, залишається її тільки засолити та покласти на зберігання до холодильнику. 

Якщо ви хочете більше зануритися в традиції та культуру бессарабського вівчарства та дізнатися про процес приготування неповторної бессарабської бринзи, пропонуємо переглянути наше відео.

Поділитись
Зараз читають