Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

УКРАЇНСЬКА МОВА УКРІПЛЮЄ СВОЇ ПОЗИЦІЇ

07 Липня 2021 12:35
Тетяна Терзі
УКРАЇНСЬКА МОВА УКРІПЛЮЄ СВОЇ ПОЗИЦІЇ

З 16 липня 2021 року починається новий етап втілення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

Набирають чинності норми, які стосуються сфери культури і розваг, туристичної сфери, книговиданння та роботи книгарень, кіновиробництва, демонстрування фільмів в кінотеатрах і на телебаченні тощо (частини 2-6, 8 статті 23, стаття 26 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»).


У межах спільної ініціативи Уповноваженого із захисту державної мови, громадської спільноти «Мова об’єднує» та ГО «Український світ» розроблено інформаційні матеріали (відеоролик, аудіоролик, макети постерів для зовнішньої реклами, макети плакатів та банерів) з метою поширення їх як соціальної реклами центральними та місцевими телеканалами, радіостанціями, популярними інтернет-ресурсами, а також усіма зацікавленими інституціями і громадянами.


Нагадаємо, саме 16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України, яка відіграла надзвичайно важливу історичну роль у здобутті незалежності. Цей документ став політико-правовою основою Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року.

16 липня 2021 року виповнюється рівно 2 роки набрання чинності Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, який також відіграє надзвичайно важливу роль у зміцненні української незалежної держави.

Поділитись
Зараз читають