Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

У ТАРУТИНОМУ ВІДНОВИЛИ МАКЕТ РАДЯНСЬКОГО ОРДЕНА. ЩО КАЖЕ МІСЦЕВА ВЛАДА?

13 Травня 2021 19:49
Тетяна Терзі
У ТАРУТИНОМУ ВІДНОВИЛИ МАКЕТ РАДЯНСЬКОГО ОРДЕНА. ЩО КАЖЕ МІСЦЕВА ВЛАДА?

У селищі Тарутине Болградського району відновили макет радянського ордена із зображенням серпа та молоту. Про це повідомив керівник громадської організації “Декомунізація. Україна” Вадим Поздняков, повідомляє Сила громад за матеріалами “Суспільне Одеса”.


За його словами, про макет “Ордену Вітчизняної війни” на меморіалі повідомили місцеві мешканці. Вони запевнили, що орден був у занедбаному стані, тому нібито місцева рада вирішила відновити його до Дня памʼяті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.


На думку Вадима Позднякова, місцева влада мала демонтувати макет або замінити його на зображення маку, зазначивши, що раніше представники організації не знали про цей об’єкт.


“Ми напишемо звернення до місцевої ради з проханням демонтувати цей макет та залишити меморіал таким, як є. Або замінити на мак”, – пояснив Поздняков.

Тим часом голова Тарутинської територіальної громади Савва Чернєв появнив, що відновленням макету радянського ордена займалися представники політичної партії “Опозиційна платформа – За життя”, а керівництво ОТГ не має до цього жодного стосунку.


“Місцева влада дізналася про це в останню чергу, коли 9 травня ми вітали ветерана. Були представники ОПЗЖ, і вони оголосили, що роблять автопробіг по селищу з цими прапорами. А потім в Facebook я дізнався, що вони ще й пофарбували зірку на пам’ятнику”, – пояснив Чернєв.


Він зауважив, що макет ордену не прибрали, оскільки він зображений на могилі солдат, загиблих у Другій світовій війні.


“Я розумію, ми демонтували пам’ятники Леніну, Дзержинському, але тут ні в кого рука не піднялася прибрати, бо це могила. І виходить як вандалізм над загиблими”, – зазначив голова ОТГ.

За словами Чернєва, під час розгляду питання щодо демонтажу потрібно враховувати думку суспільства. Це питання треба вирішувати на сесії, утім депутати його навряд чи підтримають, додав голова ОТГ.

Слова Чернєва підтверджує й допис спільноти “Депутати Одещини”, в якому зазначено, що радянський орден відновили “партійці ОПЗЖ”, а подібну акцію планують влаштувати й наступного року.

Поділитись
Зараз читають