Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Росіяни мають дві цілі: у ГУР роз’яснили, навіщо Росія дестабілізує ситуацію в Молдові

03 Березня 2023 09:28
Ганна Ковальова
Росіяни мають дві цілі: у ГУР роз’яснили, навіщо Росія дестабілізує ситуацію в Молдові

Кремль влаштовує напругу навколо Молдови та невизнаного Придністров’я. Країна-агресорка має дві цілі — відволікання уваги світу від війни проти України та демонстрації якоїсь “перемоги” для росіян. Таку думку висловив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Черняк у коментарі “РБК-Україна”, передає FREEДОМ.

Черняк наголосив, що росіяни намагаються розхитати ситуацію в Молдові під “чужим прапором”.

У Придністров’ї росіяни мають обмежений контингент. Є склади, що вони охороняють. Але на складах вже майже нічого немає, а те, що залишилося, — старе та непридатне для використання. А в Молдові вони зараз все ж таки намагаються політичним шляхом розхитати ситуацію — під “чужим прапором”, – зазначив Черняк.

Він нагадав, що за таким сценарієм росіяни колись влаштовували провокації у Донецьку та Луганську.

Створюючи напругу в Молдові, Росія намагається відвернути європейську громадськість від подій, які відбуваються в Україні. Черняк пояснив, що Росія бачить, що вся увага сконцентрована на Україні, у тому числі щодо допомоги. Тому вони намагаються розпалити нову пожежу в Європі.

Також вони не досягли жодного результату у своїй так званій спеціальній військовій операції. Тому їм потрібно демонструвати будь-які перемоги для свого населення. Наразі вони намагаються зробити якусь революцію, щоб створити ілюзію як “світ за них”, “народ Молдови за нас”, — підсумував Черняк.

Поділитись
Зараз читають