Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР: ФІНАНСУВАННЯ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ СУТТЄВО ЗБІЛЬШИЛОСЯ

22 Травня 2021 11:55
Тетяна Терзі
ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР: ФІНАНСУВАННЯ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ СУТТЄВО ЗБІЛЬШИЛОСЯ

Екстрена медична допомога повинна бути забезпечена всім необхідним. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 21 травня, виступаючи з трибуни Парламенту під час «Години запитань до Уряду». Повідомляє Урядовий портал.

Очільник Уряду прозвітував про виконання Кабінетом Міністрів постанови Верховної Ради від 20.10.2020 «Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз». 

Розповідаючи про екстрену медичну допомогу, Прем’єр-міністр зауважив, що на 2021 рік у держбюджеті передбачено 14 млрд грн на екстрену медицину, тоді як у 2019 році на неї було виділено 6 млрд грн.

«Це відчутна різниця у сумах. І ця різниця – це значно збільшені виплати медикам, це сотні нових автомобілів, це відремонтовані приймальні відділення, це нове якісне обладнання. З тим рівнем збільшення бюджету, який ми запровадили, за 2-3 роки в Україні може бути достойна та забезпечена всім необхідним екстрена медицина», – відзначив Денис Шмигаль.

Глава Уряду також розповів про пункт щодо покращення спроможності медичної системи. За його словами, майже 4 млрд грн спрямовано на субвенцію місцевим бюджетам для підтримки регіональних закладів охорони здоров’я.

«Понад 10 млрд грн спрямовано на централізоване забезпечення хворих дороговартісними лікарськими засобами та медичними виробами, зокрема закупівлю наборів для проведення ПЛР-досліджень. Більш ніж 3 млрд грн виділено на програму «Громадське здоровʼя та заходи боротьби з епідеміями», де передбачені кошти й на доплати, і на тестування», — зауважив Прем’єр-міністр.

Крім того, Денис Шмигаль відзначив, що через НСЗУ від початку року вже виплачено лікарням майже 7 млрд грн для боротьби з коронавірусною хворобою.

Поділитись
Зараз читають