Держава обурена нераціональним розпорядженням коштів на місцевих рівнях. Якщо ситуація не зміниться, Кабмін може внести законодавчі обмеження на період воєнного стану. Про це повідомив голова фракції «Слуга народу» Давід Арахамія у своєму телеграм-каналі.
Політик заявив, що це останнє попередження – очільники міст, чиновники місцевого самоврядування та інші особи, відповідальні за процедури закупівель, в умовах війни мають витрачати кошти виключно на предмети першої необхідності, та на те, що наближає нас до перемоги.
«У суспільстві назріває дуже серйозне невдоволення вашими діями. Пов’язано це з пріоритетами, які ви обираєте під час здійснення закупівель. Усі ці історії про барабани, стадіони, люксові овочерізки, перекладання бруківки, там, де вона не в такому жахливому стані, значною мірою дестабілізують суспільство, яке живе непростим життям, примудряючись не просто виживати, але ще й волонтерити, донатити на армію та зберігати оптимістичний погляд на майбутнє», – сказав Давід Арахамія.
Він зазначив, що в Парламенті зараз триває обговорення щодо обмеження прав місцевих влад на розпорядження коштами.
«Ми розуміємо, що коли ми це зробимо, почнуться провокації на кшталт “це напад на децентралізацію” або “влада атакує місцеве самоврядування” та інші схожі меседжі. Саме тому я попереджаю заздалегідь – це останнє попередження», – заявив політик.
У разі, якщо чиновники місцевого самоврядування не дослухаються та не почнуть витрачати гроші виключно на предмети не першої необхідності, їх повноваження буде обмежено на законодавчому рівні до припинення воєнного стану.