Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Ізмаїльський винзавод продали в 11 разів дорожче за стартову ціну: деталі

20 Квітня 2023 11:40
Ганна Ковальова
Ізмаїльський винзавод продали в 11 разів дорожче за стартову ціну: деталі

Україна отримає 200 мільйонів гривень в результаті приватизаційного аукціону з продажу Ізмаїльського винзаводу. Але це за умови, що переможець аукціону сплатить ці гроші.

Як повідомили в Фонді державного майна, в онлайн-аукціоні, який відбувся в державній електронній торговій системі Prozorro.Продажі, взяли участь 4 учасники — дві київські і дві одеські фірми.

Найвищу ціну запропонувала одеська компанія ТОВ «Фінінвест Груп П». Вона захотіла придбати винзавод за 200 млн грн — при тому, що стартова ціна складала 17,8 млн грн. Таку ж суму запропонувала й інша одеська компанія. Київські пропонували або стартову ціну, або біля неї.

“Переможець аукціону має 20 робочих днів на сплату вартості лоту після дня завершення аукціону. Лише після надходження коштів до бюджету підписується договір купівлі-продажу. Якщо переможець відмовиться від сплати переможної суми, він втратить гарантійний внесок в розмірі 3,57 млн грн (20% від стартової ціни). Ці кошти будуть зараховані до держбюджету”, – пояснили в Фонді держмайна.

Начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський на своїй сторінці в Фейсбуці висловив припущення, що одеські компанії просто зривають аукціон, адже “200 мільйонів за винзавод в Ізмаїлі звучить неймовірно”.

“Маємо два шляхи розгортання подій: 1 — переможець аукціону оплачує лот (на це у нього є максимум 20 робочих днів). 2 — переможець відмовляється і втрачає гарантійний внесок (3,5 млн грн) та право брати участь у торгах за цей лот”, – пояснив Олександр Славський.

Він зазначив, що у будь-якому випадку, держава або отримає таку велику ціну за майно, або 3,5 мільйона за зрив та новий аукціон за початковою ціною.

Додамо, що до складу активів винзаводу входять виносховище, цех переробки винограду, цехи розливу, цех виготовлення шампанських вин, склад готової продукції, виставковий комплекс, адмінбудівлі тощо. Загальна площа приміщень 27,2 тис. м². Активи знаходяться в Одеській області в Ізмаїлі, а також в смт Суворове, с. Плавні та с. Приморське (база відпочинку).

Днями стало відомо, що Білгород-Дністровський торговельний порт знову виставлять на приватизацію, бо переможець аукціону не заплатив за лот. За лот боролися три учасники. Дві компанії запропонували заплатити 220 млн грн за активи порту, хоча стартова ціна лота на аукціоні складала 93,8 млн грн.

Також інтернет-видання “Махала” раніше повідомляло, що Фонд держмайна планує приватизувати шість винзаводів на Одещині: Болградський винзавод, Ізмаїльський винзавод, Саратський винзавод, Котовський винзавод, Одеський коньячний завод, Лікеро-горілчаний винзавод (Державне багатопрофільне підприємство «Урожай»).

Ганна Ковальова

Поділитись
Зараз читають